Переключиться на мобильную версию

Ринки: угод скоро не буде

Назад к разделу Финансы
У вівторок, 17 березня, по ситуації на 13:30, серед компаній, за цінними паперами яких пройшли угоди, зафіксовано різноспрямований рух, повідомляє FundMarket.
Ринки: угод скоро не буде
Ринки: угод скоро не буде
reuters

Як повідомляється, широкий індекс українського фондового ринку UAI-50 (FundMarket) знизився на 0.1%, досягши рівня в 19,39 пункту. У той же час, за розрахунками ГК "ТАСК", індекс ПФТС упав на 0,30% - до 204,74 пункту.

Ринок як і раніше потерпає від хронічної відсутності активності та ліквідності. Перша угода на біржі була зроблена тільки в 12:50 (по акціях Авдіївського коксохімзаводу). В цілому ж, до початку торгів на платформі було заведено 20 угод обсягом майже 13 млн грн.

Гравці перестали реагувати на біржовий ринок і орієнтуються виключно на позабіржовому. Підтверджує це і співвідношення біржових і позабіржових угод, прагне з кожним місяцем до нуля. Не виключається варіант, коли на платформі не буде реальних угод, тільки заклад.

Якихось сильних новин, здатних розворушити учасників до дій, немає ні з вітчизняного фронту, ні з зарубіжних. Підтримка сьогодні може бути тільки з боку російського фондового ринку, де спостерігається значний ріст.

Аналітики ГК ТАСК відзначають, що ринок знаходиться в сонному стані. На їхню думку, учасники ринку, можливо, передчасно очікують відкоту на розвинених фондових ринках.

"Технічні угоди є, а ринку немає. Може друга половина дня буде активніша, хоча будь-яка угода порівняно з відсутністю угод вранці - вже зростання активності", - відзначає начальник аналітичного департаменту Андрій Шевчишин.

Гривня продовжує стабільно торгуватися в межах позначки в 8 грн за дол Промисловість дещо піднялася в лютому порівняно з січнем, але все-таки спад в 32% залишається для ринку більш ніж істотним. Експерти Investment Management вважають, що зростання промисловості в лютому на 5,4% викликаний ефектом низької бази проблемного січня.

"Галузі, що працюють на внутрішній споживчий попит, у 2009 р. покажуть меншу глибину спаду, їх динаміка буде залежати від темпів падіння реальних доходів населення", - відзначають аналітики.

Серед емітентів, що провели заведені угоди, варто виділити лідерів падіння: ВАТ Шахтоуправління Покровське (ПФТС: SHCHZ) (-15%), ВАТ Укртелеком (ПФТС: UTEL) (-10,98%), Центренерго (ПФТС: CEEN) (-6 , 42%), ВАТ Авдіївський коксохімічний завод (ПФТС: AVDK) (-2,54%).

Піднялися в ціні емітенти - Дніпроенерго (ПФТС: DNEN) (30,05%), Західенерго (ПФТС: ZAEN) (2,36%), ВАТ Славутський солодовий завод (ПФТС: SSOL) (1,53%).

У той же час, на українському ринку зовнішнього боргу, за словами експертів ІК Трійка Діалог Україна, короткі українські суверенні єврооблігації з погашенням у серпні поточного року продовжували в понеділок рости в ціні, підтягували за собою папери з погашенням у 2011 році при меншому на них попиті.

"В результаті Україна-9 за останній місяць піднялася в ціні з 64,00-68,00 до 79,75-80,25, а її прибутковість упала відповідно з 110-120% до 74%", - повідомляють аналітики.

Фіксація прибутку після тривалого зльоту американських індексів призвела до деякого відкоту ринку.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь