Переключиться на мобильную версию

Рада за вимогою МВФ внесла зміни до держбюджету

Назад к разделу Финансы
Парламент затвердив зміни до Державного бюджету на 2009 рік.
Парламент затвердив зміни до Державного бюджету
Парламент затвердив зміни до Державного бюджету
rferl.org

Верховна Рада прийняла закон № 4194 Про внесення змін до закону України Про державний бюджет України на 2009 рік (щодо рефінансування). За відповідне рішення проголосували 333 депутати із 441 зареєстрованого у залі.

Законом вилучаються стаття 84 та стаття 86 із закону про держбюджет-2009.

Нагадаємо, статтею 86 держбюджету-2009 зупинено дію частини другої статті 36 закону Про Національний банк України в частині встановлення і зміни ставки рефінансування та визначення порядку надання кредитів комерційним банкам для підтримки ліквідності (рефінансування комерційних банків) Нацбанком одноосібно.

У зв'язку з фінансово-економічною кризою та з метою врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України встановлено, що рефінансування комерційних банків здійснюється в порядку, який затверджено Нацбанком спільно з Кабінетом Міністрів України.

Статтею 84 встановлено, що державні облігації підлягають обов'язковому викупу Національним банком за їх номінальною вартістю протягом трьох банківських днів із дня надходження пропозиції про їх викуп від банків.

Таким чином, депутати виконали одну із вимог МВФ щодо рефінансування комерційних банків і забезпечення незалежності Нацбанку України.

Як повідомлялося, 11 березня уряд України затвердив рішення для співробітництва з МВФ та отримання другого траншу кредиту.

Того ж дня в. о. міністра фінансів Ігор Уманський заявив, що Міжнародний валютний фонд погодився на дефіцит держбюджету України в розмірі 3%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь