Переключиться на мобильную версию

Агентство JCR знизило рейтинги Росії

Назад к разделу Финансы
Японське рейтингове агентство (JCR) знизило довгострокові рейтинги Росії за зобов'язаннями в іноземній валюті до BBB+ з A-, у національній валюті - до A- з A, повідомляє JCR. Рейтинги залишаються у категорії інвестиційних.
Агентство JCR знизило рейтинги Росії
Агентство JCR знизило рейтинги Росії
kreml.ru

Прогноз рейтингів змінений зі стабільного на негативний.

"Економіка РФ зростала високими темпами в останні роки за рахунок експорту за підтримки високих цін на сировинні товари, і особливо на нафту. Вартість нафти, яка в липні минулого року досягала 140 доларів за барель, різко впала у другій половині 2008 року. Відтік значних обсягів капіталу з Росії призвів до обвалення фондового ринку РФ, рубль, який укріплявся раніше на тлі зростання потоків капіталу, забезпечених високими темпами економічного росту, істотно ослаб", - йдеться у повідомленні JCR.

Агентство також зазначає, що ряд приватних російських компаній, а також компаній, афілійованих з урядом, в минулому залучали значні за обсягом кредити в іноземній валюті, зараз зазнають труднощів з рефінансуванням заборгованості.

"Темпи зростання економіки РФ, які різко сповільнилися у четвертому кварталі минулого року на тлі падіння цін на нафту, ймовірно, будуть негативними у 2009 році. Уряд країни планує використовувати на підтримку економіки кошти свого резервного фонду. При цьому відновлення цін на енергоносії, ймовірно, затримається і буде залежати від розвитку ситуації у світовій економіці, що може затягнути процес стагнації у російській економіці. У цьому разі уряд буде змушений постійно витрачати кошти з резерву на підтримку економіки, що призведе до значного скорочення резервного фонду", - йдеться у повідомленні.

Як зазначають у JCR, агентство буде продовжувати стежити за ціновими трендами на нафтовому ринку й інших сировинних ринках, а також оцінювати вплив зміни цін на ситуацію у російській економіці.

Шкала JCR збігається зі шкалою рейтингового агентства S&P.

Як повідомлялося, за версією журналу Forbes, у рейтингу привабливості країн для ведення бізнесу Україна посіла 103-е місце з 127 країн.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь