Переключиться на мобильную версию

Дело: Позичальники зможуть купити більше доларів

Назад к разделу Финансы
На сьогоднішньому аукціоні Нацбанк продаватиме валюту за пільговим курсом для дострокового погашення кредитів, пише газета Дело.

У розпорядженні газети опинився лист Нацбанку, в якому повідомляється про зміну правил проведення валютних аукціонів.

Із сьогоднішнього дня НБУ продаватиме долари за пільговим курсом не тільки для погашення поточних кредитних зобов'язань, але і для дострокового погашення валютних кредитів. Максимальна сума, яку зможе придбати банк для кожного позичальника, становить 50 тисяч доларів. Банкіри нововведення вітають. На їхню думку, це дозволить послабити тиск на курс гривні і призупинити зростання проблемної заборгованості, пише видання.

Рішення НБУ продавати валюту за пільговим курсом для дострокового погашення кредитів, ймовірно, викликано позитивним ефектом від попередніх валютних аукціонів. "Продаж валюти позичальникам по стабільному курсу (банки не мали права продавати долари дорожче, ніж по 7,815 гривень) зняв значну частину ажіотажу і тиску на гривню на готівковому валютному ринку", - говорить голова правління ОТP Банку Дмитро Зінков.

Крім цього, фінансисти впевнені, що валютні аукціони зменшили темпи зростання проблемної заборгованості, зазначає Дело.

Також варто зауважити, що з 13 березня НБУ почав продавати за пільговим курсом не тільки долар, але і євро. За два останні аукціони банки купили 1,7 мільйона євро.

Як пише Дело, дозвіл купувати валюту для дострокового погашення кредитів збільшить попит на долари з боку банків як мінімум удвічі. "До нас надійшов запит від НБУ - наскільки більше валюти нам потрібно, з огляду на дострокові погашення. За нашими підрахунками, нам потрібно буде як мінімум удвічі більше, ніж раніше", - розповідає Дмитро Зінков. У прес-службі Райффайзен Банку Аваль повідомили, що збільшили суму заявки на сьогоднішній аукціон у 2 рази.

Якщо прогнози банкірів виправдаються, то щомісяця Нацбанк буде змушений продавати для погашення кредитів близько 500 мільйонів доларів. (З 27 лютого по 20 березня було продано 237 мільйонів.)

Усі фінансисти одноголосні, що ні банкам, ні спекулянтам не вдасться нажитися на аукціонах НБУ й валюта, яку куплено у Нацбанку по 7,8 гривень за долар, не виявиться на готівковому ринку за ціною 8,3-8,5 гривень за долар, зазначає газета.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь