Переключиться на мобильную версию

Дело: Аналітики прогнозують зростання цін на ліки

Назад к разделу Финансы
Кабінет Міністрів затвердив новий перелік основних лікарських засобів і виробів медпризначення, а аптеки зможуть самостійно встановлювати надбавки, пише газета Дело.
Кабмін дозволив підвищувати націнки
Кабмін дозволив підвищувати націнки
vetlek.ru

Тепер держрегулювання поширюватиметься тільки на них.

Як зазначає газета, на думку аналітиків, це призведе до того, що аптеки зможуть самостійно встановлювати націнки на значно більшу кількість лікарських засобів. "Скорочення списку лікарських засобів, що підлягають обов'язковому контролю, призведе до того, що дистриб'ютори можуть піднімати ціни", - говорить аналітик Драгон Капітал Тамара Левченко.

Щоправда, за її словами, в середньому ціни виробників у цьому році збільшаться не більше ніж на 25%, оскільки попит на ліки найближчим часом не зросте значно, пише Дело.

Тим не менше і фармацевтам довелося піти на поступки. "Справа в тому, що перелік ліків було зменшено, але націнки на лікарські засоби, які залишилися в ньому, стали жорсткішими. Так, тепер граничні націнки постачальників повинні бути не більше 12% оптової ціни виробника з урахуванням знижок. Раніше гранична націнка була 15% . А торгові націнки повинні бути не більші 25% оптової ціни виробника ", - каже Петро Багрій.

Нагадаємо, наприкінці листопада 2008 року Уряд встановив, що на ліки і медичні вироби, які входять в Національний перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення сумарний розмір націнок не повинен перевищувати 50%, з урахуванням граничної оптової націнки не більше 15%, та граничної роздрібної націнки не більше 35%.

Як повідомлялося, у січні 2009 року імпорт медикаментів в Україну скоротився на 70%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь