Переключиться на мобильную версию

Ющенко занепокоєний ситуацією з рекапіталізацією банків.

Назад к разделу Финансы
За словами першого заступника глави секретаріату Президента Олександра Шлапака, Віктор Ющенко виступає за швидке проведення рекапіталізації банків.
Ющенко занепокоєний ситуацією з рекапіталізацією банків.
Ющенко занепокоєний ситуацією з рекапіталізацією банків.
president.gov.ua

Також він нагадав, що Президент України занепокоєний тим, що ще 5 січня була завершена діагностика 17 банків, за результатами якої встановлено, що частина з них вимагає рекапіталізації, проте досі в країні "не зроблено реальних кроків з рекапіталізації банків".

При цьому він зазначив, що протягом цього тижня слід провести нараду з відповідним відомством і завершити формування необхідної нормативної бази для проведення рекапіталізації, і у разі потреби навіть підготувати внесення змін до законодавства України.

Крім того, Шлапак зазначив, що, на його думку, таких змін у законодавство вносити не треба, оскільки можна обійтися і існуючими нормативно-правовими актами.

"Підготовчу роботу необхідно провести для того, щоб вже з наступного тижня, максимум днів через 10, почати реальну процедуру рекапіталізації банків", - сказав він.

Нарешті, Шлапак також заявив, що "Національний банк України поки що не звертався з офіційним запитом до уряду стосовно рекапіталізації якихось банків".

Так, він передав позицію Президента, що всі українські банки, в яких є велика кількість вкладників, мають бути підтримані через систему рекапіталізації.

Також Шлапака заявив, що Ющенко виступає проти ініціативи уряду, що стосується придбання акцій національних акціонерних компаній за державні облігації.

"Президент категорично проти такого роду норм", - сказав він. Шлапак нагадав, що дана ініціатива Кабміну міститься в проекті змін до державного бюджету на 2009 рік, який уряд називає антикризовим законопроектом, потрібним для відновлення співпраці з МВФ.

Представник секретаріату також підкреслив, що Президент не схвалює пропозицію уряду прискорити перерахування Національним банком свого прибутку до держбюджету. За його словами, дана ініціатива суперечить закону Про Національний банк України.

Нагадаємо, раніше глава НБУ Володимир Стельмах заявив, що Кабінет міністрів повинен прийняти рішення, які з 38 комерційних банків будуть рекапіталізовані.

Як повідомлялося, за словами, в.о. міністра фінансів Ігоря Уманського, Національний банк України досі не вніс до Міністерства фінансів офіційних пропозицій щодо участі держави у капіталізації конкретних банків.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь