Переключиться на мобильную версию

Дело: Металурги компенсують вартість газу хімікам

Назад к разделу Финансы
Мінпромполітики пропонує знизити вартість блакитного палива для хімічних підприємств. Компенсувати збитки відомство планує за рахунок металургії та машинобудування, пише газета Дело.

Мінпромполітики пропонує ввести спеціальний режим розрахунку вартості газу для хімічних підприємств. Така ініціатива міститься в розробленому відомством проекті постанови, яку вже найближчим часом буде винесено на розгляд уряду, пише газета.

Документом передбачається, що вартість палива для хімпідприємств буде диференційованою. Її розрахунок планується здійснювати щомісячно за спеціальною формулою, яка враховує вартість продукції виробників азотних добрив на світових ринках. Подібна схема з недавніх пір використовується для розрахунку вартості електроенергії для Запорізького титаномагнієвого комбінату.

Як повідомляє Дело, за підрахунками фахівців Мінпромполітики, "конкурентоздатна" ціна газу при виробництві аміаку і аміачної селітри повинна становити 146 доларів за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ, курс гривні до долара - 7,7), при виробництві карбаміду - 220. "В середньому ми розраховуємо на ціну 150 доларів за тисячу кубометрів на засувки заводу", - зазначив президент Союзу хіміків Олексій Голубов. При тому що зараз хімпром купує паливо за 262 долари за тисячу кубометрів.

Таким чином, собівартість карбаміду може скласти близько 150 доларів за тонну (на умовах FOB в порту Південний минулого тижня карбамід продавався за ціною 250-252 долара за тонну). Собівартість аміачної селітри складе трохи більше 80 доларів за тонну (продавалася по 160-170 доларів за тонну). Витрати виробників на виробництво аміаку складуть 265-270 доларів за тонну. Це вище його нинішньої вартості на ринку - 240-250 доларів, зазначає Дело.

"В цілому в разі затвердження нової граничної вартості газу виробники мінеральних добрив зможуть досить добре конкурувати на світових ринках", - говорить начальник департаменту АПК і хімічної промисловості Держзовнішінформ Дмитро Гордейчук. Прив'язку вартості газу до ціни добрив на світових ринках позитивно оцінив голова наглядової ради концерну Стирол Микола Янковський.

Збитки Нафтогазу України від зниження ціни на блакитне паливо можуть скласти не менше 750 мільйонів доларів на рік. На нараді в Мінпромполітики минулого тижня обговорювалася можливість покриття цієї різниці за рахунок підвищення цін на газ для металургійних та машинобудівних підприємств.

Як пише газета, співрозмовник в уряді зазначив, що цей пункт викликає незгоду Мінпаливенерго. Тому енергетичне відомство може згорнути проект на етапі узгодження. "Крім того, в Мінпромполітики також є лобі металургів, які напевно будуть проти підвищення цін для них", - зазначило джерело.

Як повідомлялося раніше, Кабмін прийняв ряд нормативно-правових актів, згідно з якими метпідприємствам фактично було надано допомогу та знижено собівартість виробництва в жовтні-грудні 2008 року на 450 млн грн, з жовтня до теперішнього часу - на близько 1 млрд грн.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь