Переключиться на мобильную версию

Голова наглядової ради НБУ відзначає стабілізацію валютного курсу

Назад к разделу Финансы
Голова ради Національного банку Петро Порошенко відзначає стабілізацію валютного курсу в Україні.
Порошенко відзначає стабілізацію валютного курсу в Україні
Порошенко відзначає стабілізацію валютного курсу в Україні
lenta.ru

Він підкреслив, що обсяги валютних інтервенцій НБУ на міжбанківському валютному ринку значно скоротилися.

"Ажіотажного попиту на валюту немає, і це очевидне досягнення, яке пов'язане з припиненням паніки. Народ повірив, що той курс, який зараз установився - 7,9-8 грн за долар - є об'єктивним і необхідним в нинішніх умовах. Інша справа - за рахунок чого все це досягнуто: за рахунок зупинки роботи ряду банків через перебої з ліквідністю ", - сказав Порошенко.

Також він відзначив, що лібералізація валютного регулювання в Україні буде зупинена. У зв'язку з цим Порошенко підкреслив, що в умовах фінансової кризи буде збільшуватися кількість адміністративних заходів.

"Щоб золотовалютні резерви країни - її найбільша цінність - не використовувалися для валютних спекуляцій. У зв'язку з цим я не виключаю прийняття рішень про обов'язкову продажу 50% валютної виручки, про скорочення термінів її повернення (в Україну), а також про посилення відповідальності за псевдоімпортні операції ", - сказав він.

Крім того, Порошенко повідомив, що найближчим часом рада НБУ представить стратегію антикризової монетарної політики в Україні, в якій будуть описані принципи проведення валютних інтервенцій, підтримки ліквідності, а також забезпечення стимулів для поновлення кредитування суб'єктів економіки.

Нагадаємо, в кінці лютого повідомлялося, що глава ради Національного банку України Петро Порошенко пов'язує різке зниження курсу долара на міжбанківському ринку з закінченням "штучних атак" на гривню.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь