Переключиться на мобильную версию

Європейський експерт: Без кредиту МВФ Україну чекає дефолт

Назад к разделу Финансы
«Україна повинна усвідомити, що вона летить у стіну на швидкості 150 км на годину», - заявив директор Європейського центру міжнародної політекономії Фредрік Еріксон, коментуючи відмову народних депутатів України прийняти закони, на яких наполягає МВФ.
Депутати не можуть домовитися
Депутати не можуть домовитися
АР

Зокрема, експерт зазначив, що політична гра, як в Україні, так і між Україною та МВФ, триває. Водночас, за його словами, у найближчому майбутньому в Україні виникне ще більше труднощів, ніж зараз, оскільки в наступні два місяці буде зібрано набагато менше податків. Якщо Київ не отримає грошей МВФ, відбудеться дефолт, переконаний Еріксон.

Крім того, він зазначив, що в Україні багато людей спекулюють на цьому і вважають, що Київ всеодно отримає ці кошти, адже дефолт може сильно вдарити по західних банках, які працюють в Україні, а це, в свою чергу, - по економіці інших країн Європи. Тому, мовляв, керівники західних держав не допустять дефолту в Україні.

Однак, така аргументація, на переконання Еріксона, є помилковою. "Я не думаю, що це буде достатнім аргументом для МВФ для видачі позики", - сказав економіст.

Нагадаємо, МВФ 5 листопада минулого року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд доларів США. Того ж місяця Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд.

Учора, 31 березня, Верховна Рада розглядала пакет антикризових законопроектів, що дозволяють отримати другий транш кредиту МВФ. Парламент прийняв закони про підвищення ставок акцизних зборів на алкогольні та тютюнові вироби, але відмовився включити до порядку денного три антикризові законопроекти Кабміну, прийняття яких уряд називає умовою відновлення співпраці з МВФ. Коаліції не вистачило кількох десятків голосів - частини депутатів від НУ-НС.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватила у зриві голосування Президента. Її закиди у сторону Віктора Ющенка категорично відкинув глава Секретаріату Президента Віктор Балога. Він також закликав прем'єра подати у відставку.

Чому не голосували нунсівці з групи За Україну! журналістам в кулуарах Ради пояснив її лідер В'ячеслав Кириленко.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь