Переключиться на мобильную версию

Експерти: Темпи розвитку ринку складської нерухомості істотно сповільняться

Назад к разделу Финансы
Експерти компанії CB Richard Ellis прогнозують суттєве уповільнення темпів розвитку ринку складської нерухомості в найближчі кілька років.
Експерти: Темпи розвитку ринку складської нерухомості істотно заповільняться
Експерти: Темпи розвитку ринку складської нерухомості істотно заповільняться
sklad-oborud.ru

Як повідомили Корреспондент.net в компанії, в умовах відсутності доступного (довгострокового) фінансування та скорочення основних джерел попиту на якісні складські приміщення девелопери будуть вносити значні корективи в свої плани.

"Перш за все, ми очікуємо, різкого скорочення обсягів перспективної пропозиції, так як будівництво тих проектів, що знаходилися на ранніх стадіях реалізації буде (або вже) припинено", розповідає Радомир Цуркан, керуючий партнер CB Richard Ellis в Україні.

За його словами, девелопери сфокусуються на тих проектах, які на даний момент вже близькі до завершення, і введення в експлуатацію яких економічно недоцільно відкладати. Крім того, реалізація майбутніх проектів буде відбуватися в кілька етапів, тому що девелопери займуть вичікувальну позицію, намагаючись мінімізувати ринкові ризики.

У той же час, за прогнозами CB Richard Ellis з-за погіршення економічної ситуації, призупиниться будівельна активність на регіональних ринках. Більш того, говорить Цуркан, до середини 2010 року економічні перспективи не вселяють особливих надій, і подальший розвиток складського сектору в регіонах буде відкладено як мінімум на період 2009-2010 рр.. а основна увага девелоперів буде сконцентровано на території навколо Києва.

Також експерт говорить про те, що в наявній ситуації спекулятивний девелопмент втратив свою привабливість: "В умовах боротьби за орендарів ризики, пов'язані зі спекулятивним девелопментом, значно підвищуються, а дефіцит проектного фінансування та висока вартість позикового капіталу роблять ці ризики недозволено високими".

"Тому ми очікуємо, що більшість девелоперів зволіють built-to-suit спекулятивного девелопменту. Більш того, вже в найближчому майбутньому девелопмент за схемою built-to-suit може стати переважної практикою на ринку", сказав Цуркан.

Крім того, він відзначає, що є й позитивні аспекти у нинішньої ситуації.

Перш за все, криза сприятиме якісним змінам на ринку, пояснює експерт.

"Більшість непрофільних або непрофесійних гравців будуть змушені піти з ринку, а для багатьох зарубіжних девелоперів, які володіють власним капіталом, створюються унікальні можливості для виходу на ринок, так як з метою отримання необхідного фінансування багато локальні девелопери будуть активно шукати стратегічних інвесторів і партнерів", - говорить Цуркан.

Він підкреслює, що поява на ринку професійних гравців буде сприяти підвищенню якості нової пропозиції. Наявність відповідного досвіду та критичний підхід до вибору майданчиків для будівництва призведуть до появи більш якісного складського продукту і до переходу ринку на новий, більш високий рівень розвитку.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь