Переключиться на мобильную версию

Ірак пропонує Лукойлу новий контракт

Назад к разделу Финансы
Прем’єр-міністр Іраку Нурі Малікі заявив про можливість компромісу в суперечці за контракт на розробку родовища Західна Курна-2 з російською компанією ЛУКОЙЛ.
Ющенко підписав закон про ставки акцизного збору на тютюнові вироби
Ющенко підписав закон про ставки акцизного збору на тютюнові вироби
reuters

Контракти були підписані  в 1995 і 1997 році, а в кінці 2002 року, за кілька місяців до вторгнення сил коаліції на чолі з США, уряд Саддама Хусейна оголосиd про їх скасування.

ЛУКОЙЛ оспорює це рішення, наполягаючи, що контракт продовжує діяти.

За словами іракського прем'єра, ЛУКОЙЛ має шанси виграти новий тендер на освоєння Західна Курна-2, можливо, разом з іншими компаніями.

"Ірак уже розпочав організацію тендерів, в яких також візьмуть участь російські компанії. Вони цілком можуть виграти конкурс і отримати нові контракти в Іраку", - сказав Малікі в інтерв'ю газеті Час новин під час візиту до Москви.

Але, як підкреслив глава іракського МЗС Хошіяр Зебарі в інтерв'ю тому ж виданню, "мова йде про укладення нового контракту, а не про відновлення старого".

"Адже контракт по Західна Курна-2 з росіянами, підписаний при Саддам  Хусейна, був відмінений через кілька років ще при колишньому режимі! Інші контракти, припустимо, не були виконані із-за початок війни. Але вони ж не були скасовані зовсім!" - Наполягав іракський дипломат.

За словами Зебарі, досвід освоєння родовища ЛУКОЙЛом нагоді компанії і підвищить шанси на перемогу в конкурсі.

"Наш підхід у тому, щоб тінь минулого не заважала майбутнього співробітництва. Ситуація в Іраку докорінним чином змінилася. Ми будуємо новий Ірак", - підкреслив глава іракського МЗС.

Малікі ж сказав, що ЛУКОЙЛ погодився відправити делегацію до Багдада для продовження переговорів.

Зебарі, втім, підкреслив, що, за наполяганням російської сторони, переговори поки продовжаться в Стамбулі. Багдад представляється росіянам небезпечним.

Іракська делегація посилено запрошували до країни не тільки російських нафтовиків, а й прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна.

За словами Хошіяра Зебарі, у Москві під час візиту Нурі Малікі пройшло засідання міжурядової комісії, і по протоколу наступне засідання цього органу має відбутися в Багдаді за участю голів урядів обох країн.

"Ми давно готові до організації такої зустрічі в Багдаді. Зараз наш прем'єр запросив свого російського колегу Володимира Путіна відвідати іракську столицю. Це запрошення було сприйнято в Москві позитивно", - сказав міністр закордонних справ Іраку.

Однак прес-секретар російського прем'єра Дмитро Песков не підтвердив BBC плани поїздки Володимира Путіна в Багдад.

Як повідомлялося 2 квітня, Vanco і ЛУКОЙЛ підписали спільну угоду про видобуток вуглеводнів у Гвінейскій затоці на континентальному шельфі Республіки Гана

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь