Переключиться на мобильную версию

Німецька компанія буде отримувати туркменський газ в обхід

Назад к разделу Финансы
Енергетична компанія RWE (Німеччина) уклала з урядом Туркменії попередній договір про постачання природного газу з Центральної Азії в Європу.
RWE уклала з Туркменією попередній договір про постачання природного газу
RWE уклала з Туркменією попередній договір про постачання природного газу
АР

Як повідомляє Trend Capital, за словами виконавчого директора RWE Юргена Гроссмана, угода також передбачає розробку 23 блоків туркменського родовища нафти і газу на шельфі в Каспійському морі.

Варто зазначити, що RWE є членом консорціуму, що займається будівництвом європейського газопроводу Nabucco, за яким, як очікується, паливо буде поставлятися в Європу в обхід Росії.

По ньому газ буде прокачуватися з регіону Каспійського моря та Середньої Азії через територію Туреччини. Основною трудністю проекту є те, що держав, які б змогли забезпечити його завантаження, досі не знайдено.

Водночас, існує домовленість з Азербайджаном про постачання газу, однак можливостей країни не вистачить для повного завантаження Nabucco, розрахункова потужність якого становить 30 мільярдів кубометрів на рік.

Наприкінці березня 2009 року азербайджанська держкомпанія Socar почала переговори з Газпромом про постачання природного газу російської компанії. Як очікується, перші поставки почнуться вже в травні поточного року, повідомляє АР.

Зазначимо, що в 2008 році загальне споживання газу 22 країнами Європи та Туреччиною склало близько 520 мільярдів кубометрів. З цього обсягу Газпром поставив 158,8 мільярда кубометрів.

Зараз Італія залежить від поставок Газпрому на 30%, Туреччина - на 66%, а Німеччина - на 43%. При цьому російське паливо зараз не поставляється тільки в Іспанію і Португалію.

Раніше також повідомлялося, що Газпром отримав запрошення взяти участь у проекті Набукко, але робити цього не буде.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь