Переключиться на мобильную версию

Через кризу обсяги продажів харчової галузі наздоганяють металургію

Назад к разделу Финансы
Економічна криза вже почала змінювати структуру промислового виробництва - виторг підприємств металургії та машинобудування у I кварталі знизився на 33-44%, тоді як харчової та енергетичної галузей - зріс на 10-35%, пише КоммерсантЪ-Украина у статті Харчо.

Як зазначає газета, на думку експертів, збільшення продажів у цих сегментах продовжиться, що затвердить їхню інвестиційну привабливість.

Зокрема, падіння обсягу продажів промислової продукції у ринкових цінах (без урахування ПДВ і акцизів) в Україні в I кварталі склало 15,8%, до 149,5 млрд грн, повідомив учора Держкомстат.

При цьому середньорічне зростання цін виробників промислової продукції за цей період виявилося вищим - 17,4%. Зниження виручки зафіксовано в усіх галузях, окрім трьох: виробництва та розподілення електроенергії, газу і води (8,02 млрд грн, до 39,36 млрд грн), харчової (2,42 млрд грн, до 25,15 млрд грн) та целюлозно-паперової (+0,08 млрд, до 3,11 млрд грн).

Як повідомляється, найбільший спад відзначений у металургії (-14,28 млрд грн, до 28,38 млрд грн) і машинобудуванні (-11,2 млрд грн, до 14,13 млрд грн). У результаті частка металургії у загальному обсязі продажів знизилася з 24,1% до 19%, а на перше місце вийшло виробництво електроенергії, газу та води - його частка зросла на 8,6 процентних пункти, до 26,3%. Машинобудування, знизивши частку на 4,8 п.п. до 9,5%, поступилося третім місцем харчовій промисловості (4 п.п., до 16,8%).

За оцінками експертів, така зміна структури виробництва може зберегтися до виходу економіки з кризи.

"Якщо подальше збільшення частки галузі виробництва та розподілення електроенергії, газу та води можливе лише у разі нового перегляду комунальних тарифів, то в харчовій промисловості на збільшення продажів впливає процес імпортозаміщення", - упевнений аналітик ІГ Сократ Михайло Сальников.

Це може призвести до того, каже експерт, що продажі в харчовій промисловості навіть перевищать показник металургії. Така ситуація триватиме до відновлення економіки і початку зростання продажів у секторах металургії та машинобудування.

Водночас, директор консалтингової компанії AAA Сергій Наливка впевнений, що розвиток харчової галузі продовжиться мінімум до осені: "Не дивлячись на переорієнтацію споживачів на більш дешеві вітчизняні продукти, влітку харчова промисловість демонструє сезонне зростання продажів".

Збільшення рівня продажів і, як наслідок, готівкової виручки підвищить інвестиційну привабливість відповідних галузей, вважають експерти.

"Ці дані підтверджують прогнози інвесторів, що в умовах кризи на плаву залишаться лише галузі, орієнтовані на внутрішнього споживача", - зазначає аналітик ІК Concorde Capital Андрій Пархоменко.

За його словами, основні інвестиції у 2009 році варто очікувати саме у цих секторах. Конкуренцію їм можуть скласти лише сільське господарство і видобуток паливно-енергетичних корисних копалин (спад склав усього 352,8 млн грн, або 4,5%), частка якого в промисловості за рік збільшилася з 4,4% до 5%.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь