Дело: Російська компанія намагається взяти під контроль газорозподільні підприємства в Україні

Дело: Російська компанія намагається взяти під контроль газорозподільні підприємства в Україні
Reuters

Зокрема, компанія Газекс-Україна, яка здійснювала координацію корпоративного управління п'ятьма великими газорозподільними підприємствами, опинилася в центрі корпоративного скандалу.

Видання відзначає, що в минулий четвер від імені російської компанії Газекс було розіслано повідомлення, що збори учасників ТОВ Газекс-Україна прийняли рішення про відсторонення від виконання службових обов'язків генерального директора Газекс-Україна Віталія Дем'янюка.

Там же повідомлялося про призначення виконуючим обов'язки Олександра Ольховика, який раніше працював заступником генерального директора компанії.

Дело пише, що Віталій Дем'янюк назвав дії менеджменту російських компаній спробою рейдерського захоплення, головною дійовою особою якого виступає президент ТОВ Комплексні енергетичні системи Михайло Слободін.

За даними Дела, мета російського менеджера - змінити керівництво Газекс-Україна і таким чином встановити оперативний контроль над роботою п'яти великих газорозподільних підприємств промислових регіонах Східної України: ВАТ Харківміськгаз, ВАТ Харківгаз, ВАТ Криворіжгаз, ВАТ Дніпрогаз і ВАТ Донецькміськгаз.

При цьому варто зазначити, що Газекс-Україна виконував функції члена та секретаря наглядової ради цих підприємств, пов'язані з організацією роботи, підготовкою рішень, консолідацією думок наглядових рад.

За даними Газекс-Україна, засновниками компанії виступає кіпрська компанія Narell Enterprises Ltd, яка володіє 99,9956% статутного фонду і належить одній приватній особі. Формально ні Комплексні енергетичні системи, ні її російська "дочка" Газекс не мають до української компанії ніякого відношення.

Проте, пише видання, менеджмент російських компаній заявляє  про свої права на активи в Україні. Пікантність ситуації полягає в тому, що газорозподільні підприємства є стратегічними об'єктами і в той же час перебувають під управлінням офшорів.

Нагадаємо, що спроби встановити ручне керування над облгазами росіяни робили і раніше. Наприклад, на початку цього року за вказівкою президента Комплексних енергетичних систем Михайла Слободіна до України для проведення аудиту газорозподільних організацій прибула "група фахівців", які зажадали доступу на режимні об'єкти, куди згідно з постановою Кабміну, допуск осіб обмежений.

Не зумівши довести свої офіційні повноваження, ревізори отримали відмову в допуску на підприємство. Сьогодні ситуація повторюється, констатує Дело.

При цьому видання нагадує, що в Росії Комплексні енергетичні системи та Газекс також працюють через офшори. Отримавши контроль над підприємствами електроенергетики та газорозподілу, компанії, зареєстровані на Кіпрі, відмовилися виконувати свої інвестиційні зобов'язання, що стало причиною ускладнень відносин з владою.

Нещодавно прем'єр-міністр Росії Володимир Путін публічно звинуватив керівництво Комплексних енергетичних систем у невиконанні інвестиційних зобов'язань. Претензії до компанії є і у міністра енергетики Сергія Шматка, який назвав Комплексні енергетичні системи "одним з проблемних інвесторів, який не виконує своїх інвестиційних зобов'язань". Із загальної суми зобов'язань у 165 млрд руб. компанія залучила тільки 12 млрд руб.

Цей матеріал опублікований на Корреспондент.net у рамках партнерської угоди з газетою Дело.


Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK