Переключиться на мобильную версию

Москва вважає недоцільним вирішувати газове питання з Києвом у суді – джерело

Назад к разделу Финансы
У Москві вважали б за краще уникнути винесення газового питання з Україною до міжнародних судів, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на високопоставлене джерело у МЗС Росії.
Москва вважає недоцільним вирішувати газове питання з Києвом у суді
Москва вважає недоцільним вирішувати газове питання з Києвом у суді
АР

"Я все-таки сподіваюся на здоровий глузд. У наших стосунках з Україною, напевно, навряд чи доцільно виходити на якісь судові інстанції. Думаю, усе це цілком можна вирішити на двосторонньому рівні", - сказав співрозмовник агентства.

Зазначимо, що раніше українська сторона заявляла про готовність звернутися до Стокгольмського арбітражного суду з метою домогтися перегляду газових угод з РФ, якщо про це не вдасться домовитися безпосередньо з Москвою.

Останнім часом Україна в особі перших осіб країни, Президента і прем’єра, неодноразово заявляла про невигідність підписаних екс-головою уряду Юлією Тимошенко у 2009 році газових контрактів з Росією. Українські власті наполягають на перегляді угод, які, на їхню думку, не відповідають ринковим реаліям.

Зі свого боку, Президент і прем’єр РФ постійно вказують на те, що контракт був прийнятий у рамках міжнародного права і з вказівки глав держав, тому він повинен виконуватися.

Як Президент Віктор Янукович, так і прем’єр Микола Азаров, у відповідь на відмову російської сторони вести переговори про зниження ціни на газ, вже заявляли про те, що Україна може звернутися до суду, аби змінити контракти.

Крім того, українські власті впроваджують план по зниженню залежності країни від російського газу, який є одним з головних енергоджерел економіки України. Також ведуться переговори з міжнародними інвесторами про збільшення видобутку і розробки власних родовищ.

Тим часом, питання співпраці України і Митного союзу стоїть особливо гостро, оскільки російські власті неодноразово заявляли, що вступ країни у ТС дозволить Україні отримувати газ за внутрішніми цінами Росії.

* * *

Газпром  і Нафтогаз 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період з 2009 по 2019 роки; про об’єми і умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка в 20% від європейської ціни на газ, з початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється залежно від ціни на нафту.

Після приходу до влади у 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. В рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєва 21 квітня 2010 року в Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом  у поточному році до 36,5 мільярдів кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для постачань газу на Україну. Мито було обнулене, як наслідок, зниження склало 30% від контрактної ціни газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь