Переключиться на мобильную версию

Греція спростувала заяви про швидкий дефолт країни

Назад к разделу Финансы
Міністерство фінансів Греції в суботу ввечері поспішило спростувати чутки про швидкий дефолт країни за її зобов'язаннями, викликаний погіршенням економічної ситуації.

"Коментарі та аналіз щодо негайного дефолту або банкрутства не тільки безвідповідальні, вони смішні", - сказано в заяві заступника голови уряду та міністра фінансів Євангелоса Венізелоса.

Нову хвилю чуток щодо Греції, яка платить по 350-мільярдному боргу за рахунок кредитів ЄС і МВФ, спровокувало екстрене повернення до Афін прем'єр-міністра Йоргоса Папандреу. Прем'єр мав намір відвідати Генеральну асамблею ООН в Нью-Йорку і зустрітися в США з міністром фінансів Тімоті Гайтнером і директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, однак у суботу несподівано скасував візит і повернувся в Афіни з Лондона, де робив пересадку.

Одночасно з цим міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що Греція "знає, що не виконує намічені цілі" за бюджетною програмою. Звітність 2011 року показує різке зростання витрат грецького бюджету і настільки ж різке падіння доходів, що робить неможливим скорочення дефіциту до приблизно 7,5% ВВП, як це спочатку планувалося в угоді з кредиторами з ЄС і МВФ.

Черговий транш кредитної підтримки Греції має бути виділений до середини жовтня, інакше країна буде змушена оголосити дефолт.

У понеділок очікуються переговори міністра фінансів Венізелоса з керівництвом "трійки" кредиторів (Єврокомісія, Європейський центральний банк і МВФ) про виділення нового траншу і можливі нові заходи щодо реалізації бюджетної політики.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь