Переключиться на мобильную версию

НБУ відмовився пом'якшувати правила обміну валюти

Назад к разделу Финансы
Національний банк України не має наміру пом'якшувати жорсткі правила обміну готівкової валюти, введення яких допомогло знизити попит на ВКВ.

Як повідомила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова, регулятор не порушив закон, зажадавши з 23 вересня пред'являти паспорт при обміні готівкової валюти.

"Ще може бути кілька днів напруга в інформаційному плані, але позиція Нацбанку чітка, ми працюємо в рамках чинного закону, ніяк його не порушуємо", - сказала Щербакова.

Цей коментар прозвучав після того, як сьогодні вранці прем'єр-міністр України Микола Азаров попросив голову Нацбанку Сергія Арбузова "скоригувати" правила обміну готівкової валюти, щоб зняти зайві обмеження. "Нашу позицію не планується змінювати", - уточнила представник НБУ.

"Ми побачили вражаючі результати. Якщо подивитися, скільки населення продавало валюти, то ця цифра залишилася незмінною, а з боку покупки сума була зменшена в три-чотири рази, що відбилося і на сальдо", - сказала Щербакова.

За її словами, в п'ятницю, коли почали діяти більш жорсткі вимоги, чиста купівля валюти (сальдо) на готівковому ринку знизилася до $ 46 мільйонів з $ 153 мільйонів у попередній день.

Представник НБУ припустила, що така тенденція збережеться і надалі.

Згідно з рішенням центробанку, при операціях на суму не більше 50.000 гривень ($ 6.273) співробітник банку зобов'язаний зафіксувати в документах прізвище та ім'я клієнта, понад цієї суми - докладні паспортні дані, включаючи дату і місце видачі паспорта, прописку, ідентифікаційний код платника податків. При цьому ксерокопії паспорта повинні зберігатися в банку.

Одній людині дозволяється за один день зробити обмін не більше, ніж на 150.000 гривень (приблизно $ 18.820).

Учора Асоціація українських банків попросила Національний банк скасувати вимогу про пред'явлення паспортів при валютообмінних операціях до 50 тис. гривень.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь