Переключиться на мобильную версию

Газпром назвав конструктивними московські переговори з Нафтогазом

Назад к разделу Финансы
Сьогодні, 30 вересня, в Москві голова правління ВАТ Газпром Олексій Міллер і міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко провели переговори з питань співпраці у газовій сфері.
Переговори з Україною йдуть у конструктивному ключі - Газпром
Переговори з Україною йдуть у конструктивному ключі - Газпром
АР

"Зустріч пройшла в конструктивному ключі. Прийнято рішення продовжити переговори  наступного тижня", - йдеться в повідомленні російського монополіста.

Напередодні Бойко заявив, що представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України перебувають в Москві для проведення переговорів щодо газу.

Нагадаємо, що прем'єр Микола Азаров 26 вересня заявив, що сторони домовилися про перегляд контрактів від 2009 року і що Росія також погодилася на створення тристороннього газотранспортного консорціуму з Україною і ЄС.

Зокрема він розповів, що на зустрічі президентів України і Росії Віктора Януковича і Дмитра Медведєва була досягнута домовленість про зниження тарифу на транспортування газу територією України до рівня собівартості. У свою чергу Росія знизить ціну на газ для потреб України в двох сферах: бюджетній та соціальній.

Зі свого боку в Газпромі заявили, що російська і українська сторона поки не домовилися про перегляд контракту, переговори будуть продовжені найближчим часом.

Російсько-український "газовий" діалог продовжиться цього тижня, пообіцяв Міллер. Росія раніше відмовлялася йти на перегляд угоди, пропонуючи Києву лише одну можливість зниження ціни - у разі вступу України до Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану. Україна поки відкидала цю пропозицію.

* * *

Газпром і Нафтогаз 19 січня 2009 року підписали два контракти: купівлі-продажу на період із 2009 по 2019 роки; про обсяги та умови транзиту газу через Україну на 2009-2019 роки. У 2009 році для України була зроблена знижка у 20% від європейської ціни на газ, від початку 2010 року сторони перейшли до ринкової вартості. Згідно з контрактом, ціна газу варіюється залежно від ціни на нафту.

Після приходу до влади у 2010 році Віктора Януковича був ініційований перегляд ціни на газ для України. У рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєвим 21 квітня 2010 року у Харкові були підписані доповнення до контракту, що збільшують закупівлю газу Нафтогазом у поточному році до 36,5 мільярда кубометрів, а також передбачають знижку в ціні на величину зниження російським урядом мита для поставок газу в Україну. Мито була обнулене, як наслідок, знижка склала 30% від контрактної ціни газу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь