Переключиться на мобильную версию

Порятунок економіки Європи коштуватиме понад два трильйони євро - економіст

Назад к разделу Финансы
Європа повинна збільшити обсяг коштів, виділених на боротьбу з борговою кризою, і розвернути "базуку" обсягом 2 трлн євро, перш ніж стане пізно, вважає відомий економіст, голова Roubini Global Economics LLC Нуріель Рубіні.

"Я дуже боюся, що ситуація виходить з-під контролю, - заявив Рубіні в інтерв'ю агентству Bloomberg. - Необхідно розгорнути "величезну базуку", обсягом не менше 2 трлн євро, однак із цим можна чекати ще три місяці, необхідно зробити це в найближчі кілька тижнів".

Європейські лідери намагаються боротися з борговою кризою в регіоні відразу на декількох фронтах: прагнуть погасити кризу в Греції, а також запобігти поширенню проблем на Італію та Іспанію і захистити банки від кредитних ризиків.

За словами Рубіні, проблема не в тому, що Греція неплатоспроможна, а в тому, що криза може торкнутися таких великих європейських економік, як Італія та Іспанія.

"Ці країни занадто великі, щоб можна було допустити їх крах, але вони також занадто великі, щоб їх можна було врятувати, - зазначив Рубіні. - Італія та Іспанія вже втратили довіру ринків через проблеми з ліквідністю".

"Необхідно зробити величезні кроки для запобігання ситуації масової некредитоспроможності держав єврозони, - сказав експерт. - Наслідки європейської боргової кризи можуть виявитися набагато гіршими за наслідки краху інвестбанку Lehman Brothers у 2008 році".

У понеділок міністри фінансів країн єврозони на зустрічі в Люксембурзі знову спробують оцінити загрозу дефолту Греції та обговорять можливість збільшення фонду фінансової стабільності, а також способи захисту банків від боргової кризи в регіоні.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь