Переключиться на мобильную версию

Росія почала передачу Україні технологій виробництва ядерного палива

Назад к разделу Финансы
У російській паливній компанії ТВЕЛ повідомили про початок передачі Україні технологій в рамках будівництва на території країни заводу з фабрикації ядерного палива.

Як повідомляє УНІАН, передачу технологій виробництва ядерного палива розпочато на етапі розробки ТЕО у вигляді передачі технологічних вихідних даних. "Крім того, започатковано розв'язання процедурних питань з оцінки технологій, попередні переговори з потенційними оцінювачами вже проведені", - сказано в повідомленні.

За попередніми оцінками, вартість заводу складе $ 300-350 млн. Остаточна сума буде визначена після закінчення і затвердження ТЕО. Російська сторона готова забезпечити доступ до 60% фінансування від загальної вартості заводу.

Віце-президент паливної компанії ТВЕЛ Василь Константинов, коментуючи хід будівництва заводу з фабрикації ядерного палива на території України, повідомив, що сторони діють за розробленим і узгодженим графіком.

"Російські та українські офіційні особи найвищого рівня працюють в тісному контакті, ми відчуваємо чітку політичну підтримку обох сторін. Саме виробництво буде запущене через три роки після затвердження ТЕО", - зазначив Константинов.

Крім того, він додав, що безпосередньо процедура ТЕО завершена до цього моменту на 90% і буде закінчена до кінця 2011 року.

"Залишилися тільки невеликі технічні питання", - додав Константинов.

У свою чергу, генеральний директор ГК Ядерне паливо України Тетяна Амосова також заявила, що, на її думку, "основні питання вже вирішені".

Нагадаємо, у вересні Василь Константинов прокоментував інформацію, що з'явилася в ЗМІ, про те, що російська сторона, всупереч домовленостям, не поспішає передавати Україні технологій з виробництва ядерного палива, необхідні для будівництва заводу з фабрикації паливних елементів для українських АЕС.

"Передача технології передбачена нашими зобов'язаннями, які ми давали в рамках виграного тендера, і сьогодні ніхто не ставить під сумнів, що наші зобов'язання будуть виконані. Питання в тому, коли буде виконано", - сказав Константинов.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь