Переключиться на мобильную версию

Ъ: Експерти заявили про різке погіршення інвестпривабливості України

Назад к разделу Финансы
Оцінка іноземними інвесторами українського бізнес-клімату знизилася до рівня кризового 2009 року, заявили вчора члени Європейської бізнес асоціації. Експерти визнають, що ці настрої погіршуються щодня, що змушує інвесторів відмовлятися від вкладень, пише.
Інвестори констатують різке погіршення своїх очікувань щодо перспектив роботи в Україні
Інвестори констатують різке погіршення своїх очікувань щодо перспектив роботи в Україні
Корреспондент

У свою чергу, різке гальмування припливу інвестицій ще більше посилює тиск на гривню.

Як пише видання, інвестори констатують різке погіршення своїх очікувань щодо перспектив роботи в Україні. Вчора EBA оприлюднила квартальне дослідження, присвячене оцінками інвестиційного клімату в країні. Результати опитування шокували навіть перевіряючих: оцінки бізнесу впали до рівня II півріччя кризового 2009 року. Якщо за підсумками II кварталу поточного року індекс інвестиційної привабливості перебував на цілком прийнятному рівні 3,39 бала (за 5-бальною шкалою), знизившись всього на 0,01 бала, то вже до жовтня оцінка знизилася відразу на 0,83 бала, склавши 2,56. Востаннє такий низький результат спостерігався ще в III кварталі 2009 року.

У таких негативних результатах в EBA звинувачують як внутрішні, так і зовнішні причини. "Вплив цих факторів приблизно однаковий. З одного боку, інвестори стурбовані кризою на світових ринках і очікують погіршення економічної ситуації в Україні. З іншого боку, як і слід було очікувати, інвестори втомилися чекати виконання обіцянок уряду провести необхідні економічні реформи", - пояснив президент EBA Томаш Фіала.

Згідно з даними дослідження, 51% респондентів очікує другої хвилі європейської рецесії, тоді як неможливим такий сценарій розвитку називають лише 1%. Дослідження внутрішніх факторів показало, що лише 6% інвесторів відчули поліпшення інвестиційного клімату в країні. Причому 75% респондентів не змогли назвати жодного кроку уряду, який зміг би поліпшити бізнес-клімат, зазначає КоммерсантЪ.

Про погіршення в цій сфері заявили 84% членів EBA. Найчастіше вони скаржаться на проблеми в роботі з податковою інспекцією і складнощі з відшкодуванням ПДВ (18%), тиск і перевірки з боку держструктур (12%), а також поглиблення корупції (11%). За оцінками підприємців, вести бізнес в Україні стає все дорожче.

В умовах нестабільного припливу капіталу погіршення індексу відбивається на посиленні тиску на курс гривні. Нагадаємо, за даними НБУ, за підсумками січня-серпня приплив іноземних інвестицій склав $ 4,5 млрд, що дозволило утримати профіцит платіжного балансу ($ 2,1 млрд). Швидку девальвацію української валюти прогнозують в Сітібанку - за оцінками його аналітиків, до кінця року гривня подешевшає до рівня 8,2 грн/$.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь