Переключиться на мобильную версию

Путін порадив Заходу натиснути на Грузію для вступу Росії до СОТ

Назад к разделу Финансы
Росія бачить як плюси, так і мінуси вступу до Світової організації торгівлі, сказав прем'єр і найбільш вірогідний майбутній президент Володимир Путін, порадивши Заходу натиснути на Грузію, якщо той хоче бачити Москву в альянсі.
Путін: Не треба ховатися за грузинське питання
Путін: Не треба ховатися за грузинське питання
AP

Путін прокоментував перспективи вступу до СОТ через два дні після того, як його заступник Ігор Шувалов повідомив у США про ймовірне приєднання вже цього року, назвавши неузгодженими лише технічні деталі.

Однак залишається політична перешкода в особі Грузії, з якою Росія воювала в серпні 2008-го. Тбілісі каже, що не вирішив усі суперечки з Москвою і не має наміру піддаватися на умовляння запалити їй зелене світло в обхід встановлених процедур.

За правилами СОТ, країни-кандидати зобов'язані спочатку врегулювати проблеми з усіма чинними членами.

"У мене в зв'язку з цим виникає, звичайно, законне питання: наші основні партнери в Європі та Штатах хочуть, щоб Росія була членом СОТ чи ні?" - сказав Путін у четвер на зустрічі з діловими колами.

"Не треба ховатися за грузинське питання. Якщо хочуть, то вони зможуть це зробити дуже швидко. Якщо не хочуть, то, звичайно, можна і грузинську проблему витягнути, і інші придумати".

Політичний союзник прозахідного президента Грузії Михайла Саакашвілі Америка не раз висловлювалася за приєднання Росії до СОТ.

Росія веде переговори про членство вже 18 років і залишається найбільшою економікою за межами альянсу. Економісти обіцяють країні значне збільшення ВВП завдяки усуненню торгових бар'єрів. Проти висловлюється промислово-фінансове лобі, яке побоюється програшу в боротьбі зі світовими конкурентами на відкритому ринку.

Путін, що повертається в президенти на, ймовірно, найближчий десяток з гаком років, сказав, що Росія здатна обійтися без СОТ.

"Ми готові до повномасштабного приєднання до СОТ. Але зробимо це тільки в тому разі, якщо нам не будуть виставляти неприйнятні для нас умови", - сказав він іноземним інвесторам.

"(Ви запитуєте), як я вважаю, це піде на користь Росії чи ні? Фіфті-фіфті, але, в цілому, швидше в плюс, ніж в мінус. І ми не відмовляємося від цієї мети".

Прем'єр, який виступив недавно з ідеєю нової альтернативи СОТ у вигляді Євразійського союзу на пострадянському просторі, в черговий раз розрекламував переваги Митного союзу з Казахстаном і Білорусією і покликав до нього упирається Україну.

Нагадаємо, у разі вступу України до Митного союзу Росія готова піти на перегляд газових угод.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь