Переключиться на мобильную версию

Газпром: Україна не дає виразних пояснень відмови пустити російський газ

Назад к разделу Финансы
Міллер: Нафтогаз не пустив спостерігачів Газпрому на диспетчерський центр і на ПХГ Україна не дає жодних виразних пояснень причин відмови транспортувати російський газ в Європу.
Газпром: Україна не дає виразних пояснень відмови пустити російський газ
Газпром: Україна не дає виразних пояснень відмови пустити російський газ
reuters

Про це голова правління ВАТ Газпром Олексій Міллер заявив сьогодні прем'єр-міністрові РФ Володимиру Путіну.

"Жодного виразного пояснення з боку українських колег про те, чому газ не надходить у ГТС України, немає", - сказав Міллер.

При цьому він підкреслив, що ніякої причини у відмові немає, так як в газопровід через ГІС Суджа газ подається тільки для подальшого транзиту в Європу.

Міллер підкреслив також, що Газпром подав заявки українській стороні для транзиту необхідної кількості газу в Болгарію, Румунію, Туреччину, Македонію, Молдову, Грецію, а також заявку на 22 млн. кубометрів газу для Словаччини. Однак, за його словами, жодного кубометра газу не потрапило в ГТС України.

Також Нафтогаз не пустив спостерігачів Газпрому на диспетчерський центр і на підземне сховище газу (ПСГ), повідомив Міллер. "Наші спостерігачі не були допущені в диспетчерський центр НАК", - сказав Міллер.

Він додав, що в якості відповіді Нафтогазу Газпрому надійшло: "Будемо обмінюватися листами".

"Європейським споживачам потрібні не листи", - зауважив на це Путін.

Путін заявив, що необхідно з'ясувати, чи у стані газотранспортна система України постачати російський газ в Європу.

"Якщо газ не йде по території України, значить потрібно всім нам разом з українськими партнерами думати над тим, що потрібно зробити додатково для того, щоб газ все-таки пішов", - заявив Путін.

"Може бути, технічний стан газотранспортної системи України перебуває сьогодні в такому положенні, що вона не в змозі прокачувати. Це теж можливо. Тоді треба про це прямо і відверто сказати. Потрібно зрозуміти, з якою транспортною системою ми сьогодні маємо справу. Чи взагалі у стані газотранспортна система України прокачувати газ сьогодні ", - заявив глава кабінету міністрів.

"Чи Україна здатна прокачувати такий обсяг? Постараємося це з'ясувати", - сказав Путін.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Ющенко домовився з Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим про створення спільної комісії з питань з'ясування ситуації із транспортуванням російського газу через територію України.

НАК Нафтогаз України не міг прийняти заявку ВАТ Газпром на транзит 76,6 млн куб. м природного газу в напрямку ГІС Орловка (Одеська обл.), оскільки довелося б залишити без газу Одеську, Донецьку, Луганську області і частину Дніпропетровської області.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь