Переключиться на мобильную версию

Україна просить країни ЄС виділити технологічний газ

Назад к разделу Финансы
Київ пропонує Брюсселю для вирішення проблеми технологічного газу використовувати для цих цілей частину російського газу, який буде транспортуватися через українську газотранспортну систему європейськими споживачам.
Україна просить країни ЄС виділити технологічний газ
Україна просить країни ЄС виділити технологічний газ
kp.md

Як йдеться у листі міністра палива та енергетики України Юрія Продана єврокомісару з питань енергетики Андріса Пібалгса в середу, 14 січня, українська сторона пропонує розглянути можливість виділення обсягів природного газу на технологічні потреби ГТС з обсягів газу європейських отримувачів російського природного газу з подальшим документальним оформленням. 

У своєму листі Пібагсу український міністр нагадує, що згідно з досягнутими в результаті посередницьких зусиль ЄС домовленостей, російська сторона зобов'язалася 13 січня 2009 року о 08:00 за центральноєвропейським часом (СЕТ) відновити поставки природного газу в Україну для подальшого транзиту споживачам у країнах - членах Євросоюзу. 

Український оператор в зв'язку з цим очікував отримати від російського оператора заявки у прийнятій формі з метою узгодження обсягів і маршрутів транзиту російського газу. Водночас 13 січня Газпром в односторонньому порядку о 08:46 почав подачу природного газу через ГВС Суджа (Курська обл.).

Також у листі наголошується, що це сталося, незважаючи на повідомлення диспетчерського управління Укртрансгаз про технологічну неможливість забезпечити прийом природного газу в заявлених обсягах на даному напрямку. 

Продан нагадує, що така неможливість пояснюється тим, що після припинення ВАТ Газпром транзиту російського природного газу ГТС України працює виключно в автономному режимі, періодично подаючи газ лише споживачам Молдови в невеликому обсязі. 

Крім того, український міністр наголошує, що пропозиції Укртрансгазу здійснити транзит газу за іншими транзитними напрямками Газпром не прийняв, в результаті чого о 10:46 подача газу через ГВС Суджа була припинена. 

Також Продан зазначає, що незважаючи на це, о 17:18 13 січня Газпром знову повідомив про наміри повторити подачу газу за цим же маршрутом. 

Як сказано в листі, українська сторона змушена констатувати, що односторонні і неузгоджені з українським оператором дії Газпрому загрожують зриву досягнутих домовленостей про відновлення транзиту російського природного газу в країни Європи через ГТС України. 

Міністр зазначає, що в ситуації, яка склалася, українська сторона підтверджує свою готовність забезпечити транзит російського природного газу за умови погодження сторонами в установленому порядку маршрутів і обсягів його подачі і прийому.


З його слів, з метою забезпечення стабільного газотранзиту існує нагальна необхідність у підписанні зазначеної вище Тимчасової технічної угоди між Нафтогазом і Газпромом, проект якої додається до листа. 

Продан уточнює, що даний документ, зокрема, містить положення про надання Росією природного газу на технологічні потреби ГТС України, що є необхідним елементом забезпечення стабільності транзиту російського газу через територію України. 

"При цьому ми виходимо з запевнянь прем'єр-міністра Чехії Тополанека, даних 11 січня під час візиту до Києва, про те, що згадане питання обговорювалося на його зустрічі з прем'єр-міністром Росії Путіним і зустріло позитивну реакцію з російської сторони", - зазначається в листі. 

Продан на закінчення просить Піблагса надати сприяння в найшвидшому підписанні проекту угоди, а також забезпечити прозорість, об'єктивну і неупереджену позицію з боку спостерігачів від ЄС при оцінці технічних аспектів транзиту російського газу по території України. 

Як повідомлялося, голова правління НАК Нафтогаз України Олег Дубина направив ВАТ Газпром протокол з проханням надати Україні позику технічний газ для забезпечення транзиту палива. 

Раніше Європейська комісія і чеське президентство заявили, що якщо потік газу не буде відновлено негайно і в повному обсязі, то репутація України та Росії як надійних партнерів ЄС понесе непоправні втрати.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь