Переключиться на мобильную версию

Путін: Росія не має наміру здійснювати самогубство, припиняючи постачання газу в Європу

Назад к разделу Финансы
Росія не зацікавлена в тому, щоб припиняти постачання газу європейським споживачам.

Про це заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD.

Російський прем'єр підкреслив, що РФ не зацікавлена в тому, щоб припиняти постачання споживачам. "Ви тільки вдумайтесь: навіщо нам це робити? У нас довгострокові контракти з нашими європейськими споживачами. І ці європейські споживачі справно платять гроші", - зазначив він.

"Навіщо ж нам займатися самогубством та припиняти постачання туди?" - поставив Путін риторичне питання.

РФ не зацікавлена в тому, щоб припиняти постачання споживачам – Путін

Також Путін наголосив, що деякі сили не бажають зближення Росії з Європою, і ця позиція дуже помилкова.

За словами російського прем'єра, хтось дуже не хоче зближення Росії з Європою. Це дуже помилкова позиція. Вона не враховує тенденцій розвитку у світі. Це традиція, яка виростає з минулого, причому із найтемніших сторінок минулого.

За його словами, майбутнє Європи і Росії, безумовно, пов'язано між собою і треба говорити про цю природну взаємозалежність, вибудовувати відносини на тривалу перспективу, будувати їх на зрозумілих принципах, поважати інтереси один одного, тоді весь простір великої Європи буде процвітати, буде конкурентоспроможним в такому складному сьогоднішньому світі.

Путін: Деякі сили не бажають зближення Росії з Європою, і ця позиція дуже помилкова

Крім того, Путін зазначив, що доходи Газпрому, який з початку української "газової" кризи, за оцінкою влади, втратив понад $ 1,2 мільярди через нездатність поставляти газ через Україну в Європу, не грають критичної ролі для бюджету.

Однак, за його словами, на Газпромі лежить досить велике соціальне навантаження: фактичне субсидування економіки за рахунок продажу газу внутрішнім споживачам за більш низькою ціною і газифікація російських регіонів.

Раніше російський прем'єр Володимир Путін під час переговорів у Москві з прем'єрами Словаччини, Болгарії та Молдови заявив, що жодна транзитна країна не має права зловживати своїм становищем і брати в заручники європейських споживачів газу.

Президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія несе збитки через дії української сторони і доручив голові Газпрому Олексію Міллеру підрахувати і стягнути збитки. "З 1 січня Газпром недоотримав 1 мільярд 100 мільйонів доларів експортної виручки за контрактами на постачання газу в Європу", - сказав він. Він також доручив голові Газпрому зробити все необхідне для відновлення транзиту через Україну російського газу в Європу, але, за його словами, на прийнятних для Москви умовах.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь