Переключиться на мобильную версию

Медведєв: Ющенко не дав відповідь на пропозицію про створення консорціуму з газу

Назад к разделу Финансы
Міжнародний консорціум, створення якого запропонувала Росія для забезпечення безперебійного постачання газу до Європи, не вимагатиме від України жодних витрат, заявив президент РФ Дмитро Медведєв.

"Ось цей консорціум не вимагає від України жодних витрат, тобто передача газу міжнародному консорціуму не потребує оплати з боку України у негайному режимі", - сказав Медведєв на зустрічі з віце-прем’єром Ігорем Сєчиним у своїй підмосковній резиденції у п’ятницю.

За його словами, це дозволить негайно вирішити проблеми, що виникли.

"Я сподіваюся, що таку пропозицію почують наші колеги", - зазначив президент РФ.

Медведєв підкреслив, що ідея створення міжнародного консорціуму з європейських компаній, які могли б володіти правами на газ, який буде закачаний у трубопровідну систему України для підтримки нормального тиску, була запропонована українському Президентові Віктору Ющенку.

"Він не дав на неї відповіді", - додав Медведєв.

Сєчин доповів президентові, що Україна відмовилася подавати Молдові, Словаччині і Болгарії газ зі своїх газових сховищ.

"Спроби реалізувати вашу пропозицію з газообмінних операцій, направлених на підтримку першочергових потреб Молдови, Болгарії і Словаччини, також не завершилися успіхом. За інформацією, яку ми отримали з Києва (там перебував президент Словаччини, який робив спроби здійснити газообмінні операції), українські колеги відмовилися, не зважаючи на передану інформацію на технічному рівні від заступників глав Нафтогазу і Газпрому про технічну можливість проведення цієї операції", - сказав Сєчин.

Як повідомлялося, російською стороною і балканськими країнами було запропоновано Україні поставити газ зі своїх природних газових сховищ з подальшим відшкодуванням цього газу Газпромом, оскільки ці країни гостро потребують енергоносіїв.

Раніше глава уряду РФ Володимир Путін ще раз виступив з пропозицією створити консорціум газових компаній для забезпечення транзиту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь