Переключиться на мобильную версию

Фірташ розповів про діяльність RosUkrEnergo в Україні

Назад к разделу Финансы
Співвласник RosUkrEnergo Дмитро Фірташ розповів про умови, на яких його компанія закуповувала газ у Газпрому, про нинішній стан справ RUE та про величезні дотації Україні зі сторони його дітища.
Фірташ розкрив секрети діяльності RosUkrEnergo в Україні
Фірташ розкрив секрети діяльності RosUkrEnergo в Україні
news.tut.ua

Про це він заявив у п'ятницю ввечері в ефірі телеканалу Інтер.

Таким чином, Фірташ стверджує, що RosUkrEnergo працює успішно та абсолютно "нормально" - закуповує 62 млрд. кубометрів середньоазійського газу у Газпрому та має можливість закуповувати для резерву 17 млрд. кубометрів російського газу.

Причому, акцентував він, газ Україні продавали із урахуванням зростання ціни на нафту у 2008 році на дуже вигідних умовах, оскільки RosUkrEnergo закуповувало газ у Газпрому лише на 1 дол. за 1 тис. кубометрів дорожче, ніж Росія закуповувала цей газ у Середній Азії.

Фірташ повідомив, що, крім України, RosUkrEnergo продавало газ Румунії, Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччині, а Україна для компанії - "це один епізод, та й то не дуже вдалий".

"Я зумів заробити грошей собі та зміг створити схему, якою я дотував Україну. За три роки роботи RosUkrEnergo - 2005-2008рр. – продотувало 5 млрд. дол ... Ми із вами, панове, отримували задоволення, і за це весілля, за цей стіл, за цю пиятику платила Європа ", - сказав бізнесмен.

Нагадаємо, Дмитро Фірташ звернувся до парламенту із проханням виступити у ВР із газової тематики.

Коментуючи його звернення, голова Верховної Ради України Володимир Литвин, який брав участь в ефірі Інтера, сказав, що парламент не погодиться надати Фірташу можливості виступити у сесійній залі. У Верховній Раді України "можуть виступати виключно депутати та члени уряду, а також Президент України", -пояснив Литвин.

Водночас спікер зауважив, що не бачить "нічого страшного, якщо б така розмова відбулася". Він сказав, що буде ініціювати зустріч Фірташа із керівниками фракцій та головами комітетів у парламенті. "Це можна було б зробити", - висловив оптимізм голова ВР.

Нагадаємо, фракція Партії регіонів заявляла, що підтримає виступ Фірташа у Верховній Раді щодо газових питань.

Лідер Єдиного Центру, член фракції НУ-НС Ігор Кріль також позитивно оцінив ініціативу підприємця щодо виступу у парламенті.

Сьогодні, 15 січня, прем'єри Росії та України Володимир Путін та Юлія Тимошенко проведуть у Москві робочу зустріч, на якій обговорять шляхи виходу із газового конфлікту.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь