Переключиться на мобильную версию

Україна пропонує Росії симетрично формувати ціни на газ і транзит

Назад к разделу Финансы
Україна знову пропонує Росії в газових переговорах відштовхуватися від попередніх домовленостей про синхронний перехід на ринкові європейські ціни при постачанні газу в Україну і його транзит через її територію, допускаючи застосування симетричних знижок.
Питання газових цін
Питання газових цін
newsru.ua

Про це повідомив уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"З огляду на унікальні функції української газотранспортної системи в енергозабезпеченні Європи, вважали б економічно виправданим застосування починаючи із 2009 року в якості базової ставки транзиту газу через територію України рівня транзитних ставок, які застосовуються в згаданих країнах", - такий коментар Соколовського стосовно газових переговорів, що проходять у Москві, оприлюднено на сайті Президента в понеділок.

"Симетричне і синхронне формування знижок на ціну газу і на ставки транзиту, починаючи з 2009 року, відповідало б духу українсько-російського стратегічного партнерства і домовленостям, які досягнуто в 2008 році на рівні президентів і прем'єр-міністрів обох держав і на корпоративному рівні", - зазначив уповноважений Президента.

Він зазначив, що станом на 19 січня в Москві тривають українсько-російські переговори про умови постачань газу в Україну і його транзит через територію країни в 2009 роках та наступних роках.

"Українській делегації на чолі з головою правління НАК Нафтогаз України Олегом Дубиною згідно із чинним законодавством України дано директиви і повноваження для ведення переговорів і підписання контрактів", - зазначається в повідомленні на сайті Президента.

Соколовський наголошує, що українська сторона виходить із необхідності дотримуватися принципів і домовленості про співпрацю в газовій сфері, яку досягнуто в 2008 році на рівні президентів, прем'єрів України та Росії і на рівні керівників державних компаній обох країн. За його словами, зокрема, українська сторона дотримується зобов'язань, які зафіксовано міжурядовим меморандумом, що підписано прем'єрами Юлією Тимошенко та Володимиром Путіним, і угодою про принципи довгострокового співробітництва в газовій сфері, яку підписано 9 жовтня 2008 року керівниками НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром.

"Згідно із цими домовленостями і документами закладено симетричний принцип формування ціни на російський природний газ для України і його транзит через територію нашої держави, зокрема, щодо поетапного переходу на ринкові економічно обґрунтовані і взаємоузгоджені ціни на імпортований природний газ і тарифи на транзит", - зазначає уповноважений Президента.

Він уточнює, що при формуванні базової ціни на газ для України і базових транзитних тарифів Київ вважав би за доцільне застосовувати формули, які використовуються в європейських країнах, подібних Україні за умовами споживання та транспортування природного газу.

"Беручи до уваги тенденції на європейських енергетичних ринках та враховуючи практику формування цін на газ і транзитних ставок, було б логічним і економічно виправданим в 2009 році застосовувати для розрахунку базової ціни на газ для України принцип "нет-бек", який передбачає, що базова ціна газу на кордоні Україна / РФ повинна б становити різницю між ціною, за якою отримують газ споживачі згаданих країн, і вартістю його транспортування від українсько-російського кордону до пунктів передачі та розрахунків, які розташовано у країнах Центральної Європи", - йдеться в повідомленні.
Як повідомлялося, Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін заявляє, що в майбутньому Росія може відмовитися від використання газотранспортної системи України для транспортування газу в Європу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь