Переключиться на мобильную версию

Путін: Транзит російського газу в Європу найближчим часом буде відновлено

Назад к разделу Финансы
Росія та Україна досягнули домовленості з питань постачань російського газу на Україну та його транзиту в Європу, - заявив голова уряду РФ Володимир Путін.

"У результаті напружених і тривалих переговорів досягнуто домовленості з усього комплексу питань, пов'язаних із постачанням природного газу в Україну та транзитом російського природного газу в Європу", - заявив у понеділок на прес-конференції у Москві Путін.

Він зазначив, що останнім часом, особливо для європейських споживачів, мова йшла про відновлення транзиту. "Я розраховую, що вже найближчим часом будуть повністю відновлені транзитні доставки в європейському напрямку", - сказав Путін.

За його словами, Газпром отримав вказівки розпочати постачання газу в усіх напрямках, запропонованих українськими партнерами та у повному обсязі виконає денну заявку європейських споживачів.

"Газпром зробить все необхідне для цієї технологічної взаємодії. Очікуємо, що й українські партнери оперативно відновлять свою газотранспортну систему", - сказав Путін.

Він зазначив, що питання транзиту газу через Україну та питання постачань російського газу їй самій - це не взаємопов'язані теми.

"Ми із Юлією Володимирівною (Тимошенко) погодили ключові аспекти взаємодії стосовно постачань російського газу споживачам на самій Україні. Ще раз підкреслю, що це окрема тема, не пов'язана із газовим транзитом до Європи. Ми так про це і домовилися", - сказав Путін.

Путін також висловив співчуття споживачам російського газу в Європі, які зазнавали труднощів через проблеми із транзитом, і ще раз наголосив, що це сталося не через  провину Росії.

"З нашої точки зору необхідно максимально диверсифікувати маршрути доставки енергетичної сировини в Європу", - сказав Путін.

За словами Путіна, необхідно використовувати не тільки діючі транзитні потужності. "Я вже говорив про те, що ми готові разом із українськими партнерами подумати над розвитком навіть газотранспортної системи України. Але все-таки потрібно диверсифікувати потоки, виключати ризики, будувати нові трубопроводи", - підкреслив російський прем'єр.

"Це і Північний потік по дну Балтійського моря, і Південний потік по дну Чорного моря у напрямку балканських країн. Нарешті, це створення нової інфраструктури із зрідженого природного газу та транспортування зрідженого природного газу кінцевим споживачам", - пояснив Путін.

Він зазначив, що у ході переговорів, що відбулися у понеділок у Москві, сторони пішли назустріч один одному, "зробили прийнятні для обох сторін поступки". "Це стосується 20-відсоткової знижки на доставку газу в Україну у 2009 році та збереження пільгового тарифу прокачування у 2009 році при доставках нашого газу в Європу", - підкреслив прем'єр РФ.

Путін заявив, що досягнуті домовленості між Україною та Росією "є оптимальними та повністю відповідають інтересам як Росії, так і України".

Як повідомлялося, НАК Нафтогаз України та ВАТ Газпром підписали договір купівлі-продажу газу на 2009-2019 роки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь