Переключиться на мобильную версию

Українська металургія: криза позаду

Назад к разделу Финансы
Українська металургія відходить від осінньої кризи, повідомляють експерти інвестиційної компанії Phoenix Capital.
У грудні обсяги виробництва сталі в Україні зросли порівняно з листопадом
У грудні обсяги виробництва сталі в Україні зросли порівняно з листопадом
reuters

У грудні обсяги виробництва сталі в Україні зросли на 27% порівняно з листопадом, до 2.03 млн тонн: на 23% вище листопадового показника в добовому вираженні, повідомляють аналітики компанії.

Хоча за 2008 рік в цілому обсяги виробництва в галузі знизилися на 13%, з 42 до 37 млн тонн рідкої сталі, грудневе зростання виробництва свідчить про припинення кризових явищ в галузі.

"В даний час попит на українську металопродукцію стабільно зростає завдяки низьким цінам: висока конкурентоспроможність української продукції на зовнішніх ринках дає підстави говорити про те, що пік кризи в галузі пройдено", заявили в Phoenix Capital.

Незважаючи на нестабільний попит і проблеми з постачанням на меткомбінати природного газу, перспективи української чорної металургії в 2009 році залишаються непоганими. Низька собівартість виробництва і подальша девальвація гривні дозволить ключовим підприємствам галузі залишитися прибутковими протягом нинішнього року, продемонструвавши рентабельність по EBITDA на рівні 15-20%.

Основні очікування на 2009 рік:

Нестабільність попиту збережеться протягом усього нинішнього року
Структуру замовлень з боку споживачів металопродукції і трейдерів важко передбачити
Основними ринками побуту української металопродукції залишаться Близький Схід і Південно-Східна Азія, а також Євросоюз
Ключовими конкурентами українських металургійних підприємств будуть турецькі та російські компанії, у той час як сильної конкуренції з боку китайських виробників очікувати не варто
Різких коливань експортних цін на металопродукцію не очікується: ціни протягом року залишаться на нинішньому рівні ($ 350-400 - квадратна заготівля, $ 400-440 - г / к рулон, $ 380-450 - довгомірний прокат  (арматура)).
  Собівартість виробництва сталі в Україні залишиться низькою, до $ 350 за тонну товарного прокату
Найбільші українські комбінати в 2009 році збережуть позитивну рентабельність за EBITDA
  Великі угоди з поглинання вітчизняних меткомбінатів протягом 2009 року малоймовірні.
Разом з тим, основну загрозу для галузі в 2009 році експерти вбачають в поглибленні рецесії в країнах Близького Сходу через падіння цін на нафту, недопоставки природного газу з Росії, можливе зростання вартості сировини.

Підбиваючи підсумки 2009 року, аналітики компанії зазначають, що найбільш постраждали від кризи Макіївський МК, Арселор Міттал Кривий Ріг і ММК ім. Ілліча, знизили обсяги виробництва на 29%, 23% і 19% відповідно. Єдиним підприємством, яке наростило випуск металопродукції торік (+10% до 2007 року), став Алчевський МК, який на початку січня 2008 запустив два нових конвертора.

"У той же час вже у грудні українська металургія продемонструвала явні ознаки одужання", повідомили в Phoenix Capital. Середньодобовий обсяг виробництва сталі склав 65.5 тонн - на 23% листопадового показника і на 27% вище показників, що очікувалися Міністерством промислової політики.

Більш того, істотно зменшуються запаси металопродукції в українських портах і на складах українських метпідприємств. Найбільш впевнене зростання виробництва в грудні показали ДМК ім. Дзержинського (+53% до листопада), ММК ім. Ілліча (+40%) і Арселор Міттал Кривий Ріг (21%).

Нинішнє зростання виробництва і продажів стало можливим завдяки посиленню конкурентоспроможності української продукції на зовнішніх ринках, в першу чергу, за рахунок низьких цін на український прокат. Вертикальна інтеграція дозволила українським метпідприємствам швидко опустити ціни на сировину, тим самим знизивши собівартість виробництва, у той час як ціни на сировину на світових ринках знижувалися повільніше, ніж на внутрішньому.

В даний час металопродукція українського виробництва є найбільш дешевою в світі за рахунок низької собівартості, що дозволяє вітчизняній продукції успішно конкурувати на внутрішніх ринках інших країн, у тому числі, на китайському.

Незважаючи на сприятливу ринкову кон'юнктуру, говорити про остаточне завершення рецесії на світовому ринку сталі поки рано. Бурхливий ріст і попиту, і виробництва, зафіксований у грудні, слід вважати, скоріше, технічним явищем, ніж чіткою тенденцією.

Не виключено, що за підсумками січня обсяги виробництва та продажів української металопродукції виявляться нижче грудневих внаслідок падіння ділової активності на початку-середині січня, а також через проблеми з поставками російського природного газу в Україну в першій декаді січня.

За нашими прогнозами, подальшого зростання виробництва і продажів слід очікувати у квітні-травні нинішнього року. В цілому за підсумками 2009 року обсяг виробництва сталі в Україні не перевищить 32 млн тонн. Однак триваюча девальвація гривні - так само як і низька собівартість виробництва - дозволять найбільшим гравцям галузі залишитися прибутковими.

Так, рентабельність за EBITDA таких комбінатів, як АрселорМіттал Кривий Ріг, Азовсталь, ММК ім. Ілліча, Єнакіївський МЗ і Алчевський МК в 2009 році очікується на рівні 15-20%. З іншого боку, фін показники, які публікуються компаніями, можуть виявитися заниженими внаслідок трансфертного ціноутворення яке практикує більшість меткомпаній.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь