Переключиться на мобильную версию

Нафтогаз: З 2010 року транзит газу через Україну становитиме $2,04

Назад к разделу Финансы
Довгостроковий контракт між НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром передбачає, що базова ставка транзиту природного газу по території України з 2010 року, коли ціна транзиту визначатиметься по формулі, складе $2,04 за 1 тис. куб. м на 100 км.
З 2010 року транзит газу через Україну становитиме $2,04, - заявив Віденко
З 2010 року транзит газу через Україну становитиме $2,04, - заявив Віденко
inosmi.ru

Про це повідомив перший заступник голови правління українського державного холдингу Ігор Діденко.

"Після надзвичайно жорстких переговорів російська сторона погодилася збільшити значення - назвемо його P0 транзиту (базова ціна) - на 20%. Тобто наше P0 транзиту не $1,7, а $2,04", - сказав він на прес-конференції у середу.

Діденко уточнив, що основною складовою під час розрахунку формули транзиту є вартість природного газу.

"Вони усі (формули на транзит) зав’язані на вартості газу, який використовується в кожній газотранспортній системі: у якійсь більше, в якійсь менше. Виключення складають лише ті, які працюють на електроенергії, але таких надзвичайно мало", - додав перший заступник голови правління НАК.

Діденко також повідомив, що Нафтогаз і Газпром узгодили протяжність транзиту російського газу по газотранспортній системі України до країн Європи на рівні 1,24 тис. км.

Тим часом, Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський заявив, що погодившись на те, що розмір тарифу на транзит газу в 2009 році збережеться на рівні 1,7 долара (за 1 тис. кубометрів на 100 км.) при значному підвищенні ціни на газ для України НАК Нафтогаз України може втратити близько 1 млрд. 150 млн. доларів, порівняно із ситуацією, коли б ціна на газ і розмір тарифу були підвищені пропорційно.

Якби ми вийшли 1 січня і заклали в угодах стовідсоткову плату за газ, навіть за базовою ціною у 450 доларів, і отримали б стовідсотковий європейський тариф на транзит, то були б у виграші на 1 млрд. 150 млн. приблизно, - це наймінімальніші підрахунки. На сьогодні через те, що транзитна ставка залишилася колишньою – на рівні 40% від європейської, а ціна на газ стала надхмарною, ми витрачаємо ті ж самі 1 млрд. 150 млн. доларів”, - заявив Соколовський.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь