Переключиться на мобильную версию

Втрати України від умов контракту із Газпромом складуть понад $ 1 млрд - Шлапак

Назад к разделу Финансы
Втрати України від умов, на яких було укладено контракт між Газпромом і НАК Нафтогаз України на 2009 рік складуть понад $ 1 млрд, заявив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

Також він уточнив, що за рахунок знижки у 20% від європейської ціни на газ, яку отримала Україна в 2009 році, економія коштів, згідно із підрахунками Секретаріату президента, складе $ 2,5 млрд.

При цьому Шлапак нагадав, що знижку було надано в обмін на збереження в 2009 році існуючої ставки транзиту - $ 1,7 за тис. куб м.

"Водночас, якщо б ставка на транзит, як і ціна газу, була ринковою, вона склала б за нашими розрахунками $ 4 за тис. куб. м. У цьому випадку Україна додатково отримала б $ 3,93 млрд. Виходить, що Україна просто подарувала РФ більш ніж $ 1 млрд", - сказав Шлапак.

Він підкреслив, що тільки Україна і Білорусь не застосовують європейські формули для визначення вартості транзиту російського газу через свою територію.

Він також зазначив, що у разі ринкової формули, вартість транзиту російського газу в 2010 році становила б, за розрахунками Нафтогазу, $ 5,11 за тис. куб м, тоді як за умовами діючих контрактів вона складе $ 2,66 за тис. куб. м.

"Українська економіка не має можливості дотувати транзит російського газу", - підкреслив Шлапак.

Крім того, Шлапак заявив, що частка Газпром Збут Україна в 2009 році може скласти 50% ринку платоспроможних споживачів згідно із умовами контракту між Нафтогазом і Газпромом.

Він уточнив, що документом передбачається, що Газпром Збут Україна отримає право на реалізацію на внутрішньому ринку України 25% газу, що імпортується в Україну. За його словами, це складе 10 млрд куб. м газу.

"Іншими словами, дочірня компанія Газпрому отримає половину ринку платоспроможних споживачів в Україні", - констатував Шлапак.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь