Переключиться на мобильную версию

Мінтранс доручив щомісяця підвищувати на 3% тарифи на приміські перевезення

Назад к разделу Финансы
Начальники залізниць повинні забезпечити щомісячну індексацію тарифів на приміські перевезення на рівні 3% зростання - відповідне рішення ухвалене на нараді в Міністерстві транспорту та зв'язку України з питань тарифної політики Укрзалізниці.
Мінтранс зайнявся приміськими перевезеннями
Мінтранс зайнявся приміськими перевезеннями
railwayclub.info

Мінтранс зайнявся приміськими перевезеннями

Також було вирішено укласти контракти між залізницями та обласними адміністраціями щодо повної компенсації збитків від перевезень у приміському сполученні за рахунок місцевих бюджетів, оскільки серед причин росту обсягів збитків від приміських пасажирських перевезень - незадовільний рівень компенсацій за пільгові перевезення.

Так, в даний час налічується 25 категорій пільговиків, проте ситуація з їх фінансуванням залишається критичною, при цьому законодавчі акти не дають права залізницям призупинити перевезення пасажирів на пільгових умовах.

У повідомленні Мінтрансу зазначається, що відтепер начальники залізниць будуть нести персональну відповідальність за виконання доручень по індексації тарифів та укладання контрактів між залізницями та обласними адміністраціями щодо повної компенсації, а також будуть відповідальними за поквартальний звіт з цього питання.

Крім того, вирішено до 3 лютого 2009 року розробити план заходів щодо створення на базі залізничних служб приміських перевезень регіональних дирекцій приміських перевезень.

"Якщо ми говоримо про інтеграцію в Євросоюз, про виконання умов вступу до СОТ, ми повинні відходити від радянської психології безкоштовних перевезень: в усьому цивілізованому світі жоден пасажир не може користуватися послугами транспорту, не придбавши квиток", - відзначив директор Департаменту залізничного транспорту Мінтрансзв'язку Михайло Макаренко.

За його словами, необхідно вести облік пасажирів-пільговиків, видаючи їм безкоштовні квитки, при цьому декларуючи, до якої категорії пільговиків цей пасажир належить. "Таким чином ми будемо знати, хто повинен оплачувати перевезення цього пільговика, і зможемо ліквідувати збитковість залізничних перевезень", - сказав Макаренко.

Варто відзначити, що, за інформацією Мінтрансзв'язку, в 2008 році прибутки залізниць від пасажирських перевезень склали майже 4 млрд грн, а витрати - понад 8,2 млрд грн.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь