Переключиться на мобильную версию

Тимошенко: Аграрії потребують 10 мільярдів

Назад к разделу Финансы
Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що для проведення весняної посівної кампанії Україна потребує до 10 млрд. грн.

Прем'єр уточнила, що із них 2,5 млрд. грн. заплановано отримати за рахунок реалізації врожаю минулорічного зерна, який на даний час перебуває на зберіганні у господарствах.

Крім того, 1 млрд. грн. планують залучити за рахунок коштів, отриманих від реалізації зерна Аграрним фондом. Ще 1,5 млрд. грн., за розрахунками Мінагрополітики, повинні скласти кошти місцевих бюджетів у вигляді раніше неповернених кредитів Мінфіну.

Останнє зазначене джерело фінансуванн Тимошенко назвала "сумнівним".

"Місцеві бюджети зараз і без того перебувають у складному стані, тому я сумніваюся, що вони зможуть забезпечити надходження цих коштів. Тим самим ми даємо сигнал про нереалістичність наших планів, я думаю, що це запитання слід доопрацювати", - сказала прем'єр-міністр.

Вона також повідомила, що 5-6 млрд. грн. для фінансування весняної посівної кампанії планують залучити у вигляді банківських кредитів. "5-6 млрд. грн. - це ті параметри, яких ми очікуємо від банківської системи із урахуванням рефінансування", - сказала Тимошенко.

Тимошенко також попросила Міністерство фінансів пересунути терміни фінансування аграрно-промислового комплексу із держбюджету якомога ближче до початку року, а також доручила Мінпаливенерго, Міністерству фінансів та Міністерству аграрної політики України розробити необхідні заходи для закупівлі палива для проведення аграріями весняно-посівної кампанії.

"Наше завдання номер один - закупити правильно нафтопродукти за унікальною ціною, за якою зараз їх пропонує світ", - сказала прем'єр.

Раніше Тимошенко заявила, що банки будуть отримувати рефінансування НБУ за умови пролонгації кредитів для агропромислового комплексу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь