Переключиться на мобильную версию

Газпром може очолити колишній німецький розвідник

Назад к разделу Финансы
Новим директором Газпрому може стати колишній німецький розвідник, знайомий прем'єр-міністра Володимира Путіна і керуючий директор Nord Stream Маттіас Варніг, пише газета Ведомости.
Остаточно список кандидатів буде зверстано лише в кінці тижня
Остаточно список кандидатів буде зверстано лише в кінці тижня
teletype.ru

Про те, що Варніга буде номіновано в нову раду директорів Газпрому (перевибори 26 червня), виданню розповіли чиновник уряду Росії, один із знайомих керівника Nord Stream і менеджер Газпромбанку. Газпром просив згоди Варніга на висування і той погодився, підтверджує джерело з його оточення.

Остаточно список кандидатів буде зверстано лише в кінці тижня, а затверджувати їх нинішні директори будуть 4 лютого, обмовився один із співрозмовників Ведомостей. Представники Газпрому і Варніга від коментарів газеті відмовилися.

Як повідомляє видання, 53-річного Варніга збирається номінувати сам Газпром. До 2006 р. він кілька разів висувався в раду монополії, але жодного разу не обирався. На цей раз Варніг може замінити померлого в листопаді єдиного незалежного директора Газпрому - колишнього міністра фінансів і засновника UFG Бориса Федорова, думає один із співрозмовників Ведомостей.

Колишній співробітник головного розвідувального управління НДР (Штазі), Варніг з 1991 р. працює в Росії: до 2005 р. - на різних посадах в Dresdner Bank, а з 2006 р. – на посаді керуючого директора Nord Stream (оператор однойменного будівництва газопроводу, 51 % - у Газпрому).

Нагадаємо, розсекречені документи Штазі свідчать про те, що Варніг, почав працювати в розвідці Східній Німеччині в 1970-ті роки. З досьє випливає, що в Штазі Варніг спеціалізувався на збиранні та оцінці інформації про виробництво озброєння.

Як розповів минулого року в інтерв'ю колишній керівник Варніга Франк Вайгельт, майбутній банкір швидко здобув репутацію першокласного вербувальника агентів в Західній Німеччині.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь