Переключиться на мобильную версию

У 2008 році платіжний баланс України впав до мінус $ 3,1 млрд

Назад к разделу Финансы
У 2008 році платіжний баланс України пішов у мінус і склав 3,1 млрд доларів. У 2008 році дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України виріс більш ніж у 2 рази - до 11,9 млрд доларів (6,7% ВВП) проти 5,3 млрд (3,7% ВВП) в 2007 році, пише газета Де.

Найбільш провальним, за версією видання, став IV квартал 2008 року, коли було зафіксовано дефіцит як поточного, так і фінансового рахунку в розмірі -9,3 мільярда доларів. Причини: зростання імпорту, відтік грошей з банків і переведення їх у валюту.

Опитані Делом експерти прогнозують, що у 2009 році сальдо платіжного балансу дещо вирівняється і складе близько 1% ВВП. Це буде можливо за рахунок різкого скорочення імпорту і падіння внутрішнього попиту на товари з-за кордону. Водночас, скоротиться і обсяг прямих іноземних інвестицій.

За оцінками НБУ, зовнішній борг, який повинні будуть погасити підприємства і банки в I кварталі 2009 року, складає 6,2 мільярда доларів. І навіть за умови надходження наступного траншу від МВФ, дефіцит платіжного балансу в I кварталі 2009 року, очевидно, збережеться, пише газета.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь