Переключиться на мобильную версию

50 американських банків відмовилися від держдопомоги з коштів TARP

Назад к разделу Финансы
Щонайменше 50 американських банків відмовляються від запропонованої державою допомоги з коштів Troubled Asset Relief Program (TARP), пише газета The Wall Street Journal.
Банки побоюються, що за отримані гроші доведеться розплачуватися свободою
Банки побоюються, що за отримані гроші доведеться розплачуватися свободою
novosti-miheeff.ru

Як повідомили виданню представники Білого дому і топ-менеджери фінсектору, банки побоюються, що за отримані гроші доведеться розплачуватися свободою, коли адміністрація США вирішить посилити регулювання для тих, хто скористався держпідтримкою.

У число "відмовників" увійшли найбільш стійкі невеликі регіональні банки, які, за задумом авторів TARP, повинні були стати основними одержувачами коштів і відновити нормальні обсяги кредитування в країні.

Побоювання банкірів пов'язані з участю за останні тижні закликами законодавців посилити умови надання підтримки.

Небажання деяких банків брати участь у створеній для них програмі допомоги змусило експертів розпочати обговорення подальшої ефективності TARP. Міністерство фінансів почало її реалізацію восени 2008 року з вливання 250 млрд. доларів у найбільш "здорові" фінансові установи, вважаючи їх ключовим елементом стабілізації кредитних ринків, зазначає WSJ.

Банки змушені були погодитися на певні умови, включаючи обмеження дивідендів і компенсацій топ-менеджерів, щоб отримати доступ до коштів.

Однак законодавці-демократи і президент Барак Обама критикують діючі умови за їх "беззубість" і запевняють в необхідності більш суворих обмежень для фінансової галузі.

"У TARP є положення про те, що уряд має право в односторонньому порядку змінити правила надання коштів, і це нас турбує, - заявив виконавчий віце-президент United Bankshares Inc. Рік Адамс. - Страх невідомого занадто сильний".

У вівторок минулого тижня United Bankshares відмовилася від запропонованих державою 197,3 млн. доларів, не бажаючи обмежувати виплати дивідендів, розмивати прибуток, а також "через невизначеність, яка оточує майбутні вимоги в рамках програми".

У деяких випадках банки самі звертаються за підтримкою, а потім демонстративно від неї відмовляються - це свого роду рекламний хід, розрахований на те, щоб переконати інвесторів у тому, що банку не потрібні додаткові кошти, пише WSJ.

Як повідомлялося, 28 січняПалата представників США схвалила виділення 819 мільярдів доларів на фінансування плану по стабілізації економіки країни в умовах кризи.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь