Переключиться на мобильную версию

Експертна комісія завершила розслідування падіння крана Захарій

Члени комісії, яка проводить розслідування падіння плавучого крана Захарій, на основі зібраних матеріалів дійшли висновку, що причиною аварії стали організаційні порушення вимог експлуатації обладнання.
Причиною падіння Захарія стали неправильні дії членів екіпажу
Причиною падіння Захарія стали неправильні дії членів екіпажу
Фото Таїсії Стеценко, Корреспондент.net

Про це йдеться в копії акта розслідування факту падіння плавучого крана LK600 Захарій, яку опублікував у своєму блозі ЖЖ-юзер metrobuildivec.

Як йдеться в документі, причинами катастрофи крана стали порушення безпеки під час експлуатації устаткування, впорядкування машин і механізмів крана Захарій. Крім того, як зазначається в документі, кран впав через невиконання розділу № 21 Підготовка плавкрана до транспортування і відстою, невиконання інструкції з експлуатації вантажного приладу, а також невірні дії членів екіпажу.

"Членами екіпажу були проведені роботи з роз'єднання верхніх приладів зчеплення замкового типу між ОП (основний понтон, - ред.) і ЛБП (лівий бічний понтон) при куті нахилу вантажної стріли більше 30-ти градусів. Комісія встановила, що кут нахилу при аварії становив 44 градуси. В результаті цих дій при виконанні робіт зі спуску стріли і баластування з метою виведення крана на рівний кіль, нижні прилади з'єднання ЛБП вийшли зі зчеплення з ОП (кліки ЛБП вийшли з ніш ОП). Внаслідок цього кран опинився в стані нестійкої рівноваги, втратив опору і перекинувся на правий борт", - йдеться в документі.

Між тим, голова наглядової ради ЗАТ Планета-Буд Валерій Мошенський, яке є власником крана Захарій і одним з підрядників робіт з будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу, повідомив, що найбільший в Україні плавучий кран Захарій буде на плаву вже в лютому.

Як повідомляє сайт Комментарии, за словами Мошенського, роботи з підйому крана почнуться вже через тиждень, і до кінця лютого Захарій можна буде побачити на плаву.

"Залишилося залагодити деякі формальності, отримати висновки страхової компанії і, я думаю, можна буде приступати до підйому", - повідомив Мошенський.

Крім того, голова наглядової ради ЗАТ Планета-Буд розповів, що роботи з будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу можна буде відновити приблизно через місяць.

"Уже звільнили дві арки моста, залишилося підняти кран. Через місяць робітники вже зможуть приступати до роботи. Хоча аварія не вплине на хід будівництва", - сказав Мошенський.

Як повідомлялося, в результаті падіння найбільшого в Україні плавучого крана Захарій стався витік 500 кг мазуту і солярки в Дніпро.

За матеріалами Корреспондент.net, Комментарии

 

Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь