Переключиться на мобильную версию

У Москві письменника Віктора Єрофеєва звинуватили в русофобії

Назад к разделу Шоу-Biz
Три активіста Руху проти незаконної імміграції (РПНІ) звернулися в московську прокуратуру з проханням перевірити текст книги Віктора Єрофеєва Енциклопедія російської душі на наявність у ній елементів екстремізму.
Єровеєву може загрожувати до двух років в'язниці
Єровеєву може загрожувати до двух років в'язниці
ogoniok.com

Апліканти наводять витяги з книги Віктора Єрофеєва Енциклопедія російської душі, які, на їхню думку, ображають росіян.

Автори заяви, з посиланням на статтю 282 Кримінального кодексу (Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності) і федеральний закон Про протидію екстремістській діяльності, просять "дати вказівку провести перевірку наявності складу злочину" і при його виявленні порушити кримінальну справу, а також внести подання до суду про визнання книги екстремістським матеріалом для її конфіскації та вилучення з торговельної мережі.

Окремим пунктом заявники просять перевірити діяльність Єрофеєва як ведучого програми Апокриф на державному телеканалі Культура та ведучого радіопередачі Енциклопедія російської душі на радіо Свобода - як сказано в заяві, "на предмет розпалювання міжнаціональної ворожнечі з використанням вищевказаних ЗМІ".

При цьому заявники підкреслюють, що виступають не від імені РПНІ, а як ініціативна група громадян.

Сам письменник Віктор Єрофеєв дізнався про те, що відбувається від журналістів.

"Зараз я перебуваю в Італії, - сказав письменник. - Про подану на мене заяву я наразі нічого не знаю. Взагалі, дуже дивно, що згадали про книгу десятирічної давності. До того ж Енциклопедія російського життя - роман, його текст не можна трактувати як мою заяву або ж мою позицію".

Книга Енциклопедія російської душі була видана в 2002 році і перевидана в 2005-у, як згадується в заяві. Той факт, що звернення в прокуратуру подано лише зараз, пояснюється, очевидно, тим, що раніше заявники просто не були знайомі текстом, який їх обурив.

Водночас, в російськомовному сегменті інтернет-блогсферісу Живий журнал вже розгорнулася запекла полеміка між прихильниками та противниками цього питання. Одні блогери звинувачують Єрофеєва в русофобії і стверджують, що стаття 282 КК, яка передбачає покарання за розпалювання національної ворожнечі, систематично працює тільки в одну сторону, тобто не на користь росіян. Їх противники іронічно радять подати заяву також і проти Володимира Набокова за роман Лоліта і звинувачують активістів у доносах.

Зазначимо, в разі визнання письменника винним за статтею Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності, йому може загрожувати позбавлення волі на строк до двох років.

Тим часом Британський історик Орландо Файгс (Orlando Figes), якому не вдалося випустити в Росії книгу про сталінську епоху, звинуватив країну в цензурі.

За матеріалами Газета

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь