Переключиться на мобильную версию

Нацкомісія України із захисту моралі перевірить Деміена Херста

Назад к разделу Шоу-Biz
Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі оцінить творчість найдорожчого художника сучасності Деміена Херста, більшість робіт якого присвячені темі смерті.
Комісія оцінить моральність Херста
Комісія оцінить моральність Херста
telegraph.co.uk

З відповідним проханням до голови Нацкомісії з питань захисту суспільної моралі Василя Костицького з офіційним листом звернулося Всеукраїнське художнє агентство Традиція.
Організація зажадала дати морально-експертну оцінку робіт Деміена Херста - 24 квітня в Києві відкриється його персональна виставка.

"Хочемо звернути Вашу увагу, що серед 100 запланованих на виставці робіт будуть панно зі справжніх метеликів, розрізана навпіл акула, вівця і голуб в акваріумі з формальдегідом, справжній людський скелет, скульптура людини з власною шкірою в руці, інсталяція, з відірваної голови корови і мухами", - йдеться в листі Традиції, текст якого цитує Корреспондент.net.

У зверненні стверджується, що привезена у Київ у 2008 році інсталяція Херста Ракові хроніки. Ісус та учні викликала громадські протести. Тоді в інсталяцію увійшли акваріуми з головами корів. Один з них був порожнім і символізував Ісуса, зазначили в Традиції.

"Вважаємо, що такі експонати є аморальними і містять елементи насильства і жорстокості. Організація цього видовищного заходу суперечить будь-якій художній діяльності, яка у відповідності зі своїм головним призначенням повинна мати значний ідеологічний виховний вплив на свідомість людини, брати участь у формуванні її суспільних і моральних ідеалів, уявлення про прекрасне", - підкреслили автори листа.

Вони нагадують, що PinchukArtCentre з моменту відкриття відвідало понад півмільйона людей. "З огляду на факт популярності цього закладу, впевнені, що проведення виставки робіт Херста становитиме серйозну загрозу суспільній моралі українців", - йдеться у зверненні.

Свій підпис під листом поставила директор Традиції Марина Пріменко.

Як повідомлялося, з 25 квітня по 20 вересня 2009 року в київському центрі сучасного мистецтва PinchukArtCentre відкриється персональна виставка Деміена Херста Реквієм.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь