Переключиться на мобильную версию

В Україні заснували конкурс для російськомовних письменників

Назад к разделу Шоу-Biz
Найстаріше літературне видання пост-радянського простору російською мовою – літературно-мистецький журнал Радуга заснував в Україні конкурс для молодих російськомовних письменників Активація Слова.
Мета нового конкурсу – знайти молодих перспективних авторів
Мета нового конкурсу – знайти молодих перспективних авторів
AP

За задумом організаторів, конкурс покликаний активізувати літературний процес в Україні, сприяти пошуку молодих перспективних авторів і популяризації сучасної української літератури.

Конкурс проходитиме з 1 жовтня 2010 по 15 лютого 2011 року. Підсумки планується підбити в березні 2011 року, а урочиста церемонія нагородження переможців відбудеться в середині квітня наступного року.

До розгляду приймаються не публіковані раніше рукописи романів, повістей, оповідань, циклів без жанрових обмежень, повідомили Корреспондент.net організатори конкурсу.

Журі розгляне твори учасників у двох вікових групах – до 30 і до 45 років включно. У кожній з груп будуть визначені по три переможці. Гран-прі конкурсу, на яке можуть претендувати автори з обох груп, складає 10 тисяч гривень.

Журі залишає за собою право залежно від якості представлених на конкурс рукописів збільшувати загальний призовий фонд, а також не присуджувати перші премії. Твори переможців конкурсу та інші талановиті рукописи опублікують в журналі Радуга. Найкращі романи і повісті будуть прийняті до розгляду для видання окремими книжками у видавничому домі Радуга. Загальний призовий фонд конкурсу становить 30 000 грн.

Організатори відзначають, що журі конкурсу Активація Слова об'єднало відомих письменників, поетів, літературних критиків і журналістів. Голова журі – російський письменник Віктор Єрофєєв, лауреат премії імені В. В. Набокова і кавалер французького Ордена літератури і мистецтва, співголова журі – київський прозаїк, драматург і видавець Андрій Міллер, дипломант Міжнародної літературної премії ім. Ю. Долгорукого.

Члени Великого журі (для конкурсантів до 45 років), крім співголів:

# Анатолій Крим (Київ) – прозаїк і драматург, лауреат Міжнародної літературної премії імені Ю. Долгорукого, секретар Національної Спілки письменників України
# Марина і Сергій Дяченки – письменники-фантасти, лауреати багатьох міжнародних літературних премій
# Олександр Кабанов – поет, лауреат Російської премії (2010), головний редактор журналу Шо
# Михайло Назаренко (Київ) - літературний критик і прозаїк, доцент КДУ ім.Т.Шевченка
# Ольга Герасим'юк – теле- і радіоведуча, журналіст, депутат Верховної Ради України
# Маріана Гончарова (Чернівці) – прозаїк, один з найкращих авторів журналу Радуга

Члени Малого журі (для конкурсантів до 30 років):

# Кім Снєгірьов – заступник головного редактора журналу Радуга по роботі з молодими письменниками, голова Малого журі
# Євген Мінко – журналіст, телеведучий
# Марина Федосенко – відомий київський журналіст
# Олексій Курилко – київський актор, прозаїк, лауреат Російської премії (2010).

"Мене заінтригувала ідея взяти участь в організації та роботі літературного конкурсу в Україні, й тому я із задоволенням прийняв запрошення журналу Радуга очолити журі. Україна – велика країна зі значними літературними здобутками та традиціями, і мені цікаво, як вони сьогодні переломлюються в такому суперечливому сучасному світі", - підкреслив голова журі конкурсу Віктор Єрофєєв.

"Нам, видавцям і редакції загальнонаціонального журналу російською мовою, за визначенням цікаво, чи зберігається ще в Україні більш-менш інтенсивний потік російськомовної літератури чи він вже перетворився на тонкий хирлявий струмочок. Але тут нам, зрозуміло, важливі не статистичні дослідження. Перш за все, надзвичайно цікаво те, про що пишуть зараз молоді літератори, які живуть в Україні, які ідеї і осяяння їх надихають і який рукописний результат цих осяянь і роздумів. Словом, ми шукаємо талановитих людей, адже талант – один із небагатьох феноменів буття, який ще здатний здивувати сучасну людину!" – зазначив Андрій Міллер, ініціатор конкурсу.

Всім охочим взяти участь у конкурсі необхідно направити в організаційний комітет твір, його невеликий синопсис (до 1.5 тисячі знаків) і коротку довідку про автора (адреса редакції: 01030, Київ, вул. Б. Хмельницького, 51-А або e-mail: raduga.konkurs@gmail.com з позначкою Активація Слова).

Корреспондент.net

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь