Переключиться на мобильную версию

У Великобританії опублікували перший роман Конан Дойля

Назад к разделу Шоу-Biz
У Великобританії вийшов у світ перший роман письменника сера Артура Конана Дойля Оповідання Джона Сміта (The Narrative of John Smith), що не публікувався раніше.
У Британії вийшов не опублікований раніше роман Конана Дойля
У Британії вийшов не опублікований раніше роман Конана Дойля
АР

Як повідомлялося раніше, розповідь про Джона Сміта Конан Дойль написав у віці 23 років, за кілька років до виходу Етюду у багряних тонах - першої повісті про Холмса.

Молодий письменник відправив роман до видавництва, проте рукопис загубилася при пересиланні. Після цього Конан Дойль переписав текст по пам'яті. Саме ця версія тривалий час зберігалася у фондах Британської бібліотеки і ось, через 130 років після написання, була опублікована.

Вартість 144-сторінкової книги в твердій палітурці, доступної в онлайн-магазині Британської бібліотеки, складає 9,95 фунтів стерлінгів (приблизно $ 15,3).

Оповідання ведеться від імені 50-річного "мешканця з власною думкою", який прикутий до крісла подагрою і викладає свої думки і погляди на широке коло питань - від релігії і літератури до війни - через діалоги зі своїми гостями та відвідувачами.

У книзі буде всього 150 сторінок: оскільки Конан Дойль відновив роман не повністю, Оповідання обривається після шостого розділу. Тим не менше, видавці зазначають, що в тексті зустрічаються ідеї і персонажі, згодом використані автором у творах про Шерлока Холмса. Зокрема, квартирну господарку Джона Сміта, Місіс Рандл, називають прототипом Місіс Хадсон.

Знаменитий письменник сер Артур Конан Дойль (Sir Arthur Conan Doyle) народився 22 травня 1859 року в столиці Шотландії Единбурзі. З 1876 року по 1881 рік вивчав медицину в Единбурзькому університеті. Під час навчання він почав писати короткі оповідання, перше з яких було опубліковане, коли йому було 20 років.

Закінчивши навчання, майбутній письменник розпочав приватну медичну практику, однак не закинув письменницьку діяльність. Саме в перервах між прийомом пацієнтів Артур Конан Дойль і написав свій перший роман - Оповідання Джона Сміта.

Всесвітню популярність письменникові принесли детективні романи про сищика Шерлока Холмса. Перше оповідання із серії - Скандал у Богемії - був надрукований у 1891 році.

У 1900 році Конан Дойль повернувся до медичної практики і як хірург військово-польового госпіталю він відправився на Англо-бурську війну.

Помер 7 липня 1930 від серцевого нападу.

Нагадаємо, що Артур Конан Дойль став найпопулярнішим закордонним письменником у Росії за підсумками 2010 року. Крім того, він належить до кагорти письменників, твори яких найбільше екранізовують.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь