Переключиться на мобильную версию

Lancet: Цілі ООН щодо зниження смертності досягнуті не будуть

Назад к разделу Здоровье
Цілі ООН, спрямовані на зниження рівня смертності будуть досягнуті лише в дев'яти країнах з 137, повідомляє медичний журнал Lancet.
ООН не вдасться знизити смертність у світі до 2015 року
ООН не вдасться знизити смертність у світі до 2015 року
АР

За прогнозами авторів, жодна з країн субекваторіальної Африки не зуміє досягти поставлених програмою цілей зі скорочення дитячої смертності до 2015 року. 27 країн регіону досягне їх тільки до 2040 року.

Програма Цілі тисячоліття була прийнята ООН в 2000 році. Четверта мета в ній передбачає скорочення до 2015 року смертності серед дітей віком до п'яти років на дві третини (у порівнянні з 1990 роком). П'ята ціль у програмі передбачає скорочення смертності серед вагітних жінок і жінок, що вперше народжують, на три чверті в ті ж терміни.

Група дослідників з Сіетла зазначає, що в минулому році в світі померло 7,2 млн. дітей у порівнянні з 11,6 млн. в 1990 році. Китай, Руанда і Ботсвана відзначені як країни, де за минуле десятиліття вдалося значно прискорити вирішення проблеми дитячої смертності. Найбільш високий рівень смертності серед породіль та вагітних жінок спостерігається в Еритреї, Ліберії та Афганістані. Найнижчий - в Ісландії та Австрії.

Особливо відзначена авторами статті Індія, яка досягла значного прогресу в скороченні смертності серед породіль та вагітних за останні п'ять років. Рік тому багато країн світу зобов'язалися виділити 25 млрд. доларів на відновлення зусиль з досягнення обох цих цілей.

Однак у статті в журналі Lancet зазначається, що обсяги міжнародної допомоги на цілі охорони здоров'я зростають в останні роки повільніше, ніж передбачалося.

Автори статті зазначають, що вимірювання показників дитячої та жіночої смертності пов'язане з великими методичними труднощами і що робота дослідників викликала жваві дебати в академічному середовищі щодо методів вимірювання.

"Чисельна оцінка параметрів щодо програми ООН " Цілі тисячоліття " неминуче загрожує помилками, викликаними неповними і недостовірними даними", - йдеться у коментарі до статті експертів Пітера Байасса і Уенді Грем.

Нагадаємо, вчора повідомлялося, що британський благодійний фонд Save the Children оприлюднив дані дослідження, згідно з якими близько мільярда людей у ​​світі жодного разу за своє життя не зустрічалися з медпрацівником.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь