Переключиться на мобильную версию

Британські вчені: Альфа-випромінювання допомагає впоратися з раком простати

Назад к разделу Здоровье
Британські медики з лондонської лікарні Ройал Марсден провели успішні випробування нового засобу від раку, заснованого на дії альфа-частинок, повідомляє Бі-бі-сі.
Альфа-випромінювання допомагає впоратися з раком простати
Альфа-випромінювання допомагає впоратися з раком простати
АР

Клінічні результати лікування виявилися настільки успішними, що експеримент вирішили припинити достроково.

У випробуваннях нового засобу брали участь 992 пацієнта, які страждають на рак простати на пізніх стадіях. У 90% випадків розвиток цього захворювання призводить до поширення пухлини на кісткову тканину, і способів остаточно вилікувати таких хворих не існує.

Половина пацієнтів отримувала нові ліки - препарат із джерелом альфа-випромінювання - радієм-223. Інших хворих традиційно лікували хіміотерапією, їм також давали плацебо. У результаті з'ясувалося, що у групі хворих, які отримували радій-223, кількість смертей знизилася на 30%. Пацієнти, що пройшли лікування із застосуванням альфа-частинок, прожили в середньому 14 місяців. У групі, що проходила хіміотерапію - 11 місяців.

Як повідомив один із авторів дослідження Кріс Паркер, на цьому етапі експеримент вирішили припинити, оскільки не надавати дієве лікування тим, хто приймав плацебо, було б неетично.

Радіація застосовується для лікування ракових захворювань уже близько 100 років: випромінювання руйнує генетичний код ракових клітин. Проте альфа-частинки набагато більші, ніж бета-частинки, і вони шкодять пухлинам набагато більше, ніж традиційні засоби.

"Вони більш руйнівні, - говорить доктор Паркер. - Для руйнування ракової клітини досить від одного до трьох ударів. Причому для такого ж результату бета-частинок потрібно декілька тисяч влучень".

Крім того, вчені дійшли висновку, що нове лікування є безпечним для пацієнтів. Як не дивно, у групі, підданій впливу альфа-частинок, побічних ефектів було навіть менше, ніж у людей, що приймали плацебо.

Лікарі пояснюють, що альфа-частинки завдають меншої шкоди тканинам, що оточують пухлину. "У них дуже маленька площа впливу - усього лише кілька мільйонних метра. Тому ми можемо бути впевнені, що завдаємо удару саме там, де потрібно", - говорить Паркер.

"Думаю, що для ракових хворих це дуже суттєвий крок вперед", - додає лікар.

Висновки британських учених прозвучать на Європейському конгресі із проблем лікування ракових захворювань, проте вони поки що не перевірялися дослідниками з інших країн.

Відомий британський експерт у галузі радіотерапії, директор інституту Грея Жиль Маккена назвав результати дослідження багатообіцяючими.

"Судячи з усього, це важлива робота, у якій для лікування раку простати, що поширився на кісткову тканину, використовується точно спрямована радіація, - говорить Маккена. - Це дослідження дає великі надії, і воно може бути важливим доповненням для існуючих підходів до лікування вторинних пухлин".

Нагадаємо, що у травні цього року повідомлялося, що фахівці з Американського національного інституту онкології дійшли до висновку, що вживання кави знижує ризик розвитку раку простати.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь