Переключиться на мобильную версию

Президент IBU: Це абсолютно новий допінг

Назад к разделу Спорт
Президент Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) Андерс Бессеберг розповів у інтерв'ю норвезьким ЗМІ, що в пробах А ряду біатлоністів знайдений абсолютно новий допінг.
Допінг-проби деяких біатлоністів виявилися позитивними
Допінг-проби деяких біатлоністів виявилися позитивними
АР

"Йдеться не про ЕПО (еритропоетин). Це новий препарат, який вдалося виявити вперше. Я розглядаю цей факт як справжній прорив у антидопінговій боротьбі", - заявив Бессеберг. 

Президент IBU відмовився назвати імена і кількість спортсменів, допінг-проби яких дали позитивний результат. "Я можу лише підтвердити, що результат виявився позитивним, але я не можу сказати, хто саме використовував препарати", - зауважив Бессеберг. 

Імена спортсменів, залучених до цієї справи, будуть оприлюднені після відкриття проб Б, що призначене на 9-12 лютого. За відомостями спортивного агентства Весь спорт, серед них - три російські біатлоністи (дві жінки і один чоловік), а проби були взяті під час першого етапу Кубка світу сезону 2008/09 в Остерсунді (Швеція) і дали позитивний результат на ЕПО.

Міністр спорту Росії Віталій Мутко в бесіді з журналістами у вівторок підтвердив інформацію про позитивні проби А російських біатлоністів. "Так, мені відомі їх імена, але називати я їх не буду. Це справжній шок", - додав Мутко. 

Президент Німецької федерації лижних видів спорту Альфон Херманн, у свою чергу, заявив, що в списку біатлоністів з позитивними допінг-пробами немає представників збірної Німеччини. "Жоден німецький спортсмен не фігурує у списку. Наші біатлоністи були, є і надалі залишаться чистими", - цитують Херманна німецькі ЗМІ. 

Бессеберг повідомив, що фахівці IBU провели серйозну роботу, спрямовану на пошуки нових препаратів, що вживаються заради поліпшення спортивних результатів.

"Ми цілеспрямовано працювали день і ніч до того часу, поки не знайшли відхилення від норми у біатлоністів. Раніше IBU часто критикували за недостатню увагу до проблеми допінга, що ми прагнемо покривати обманщиків. Але наша лабораторія є однією з найкращих у світі, і тепер я можу сказати, що ми створили дуже ефективну систему в спорті", - заявив він. 

Бессеберг висловив припущення, що новий препарат, виявлений у біатлоністів, може бути використаний в інших видах спорту. "Я не здивуюся, якщо дізнаюся, що цей препарат вживають інші спортсмени, представники циклічних видів спорту", - сказав президент IBU.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь