Переключиться на мобильную версию

Запуск першого апарату NASA для вимірювання рівня викидів СО2 закінчився невдачею

Назад к разделу Техно
Сьогодні NASA зіткнулося з серйозними проблемами при запуску наукового модуля - першого вимірника рівня викидів вуглекислого газу в атмосферу.
NASA зіткнулося з серйозними проблемами
NASA зіткнулося з серйозними проблемами
Wikipedia.org

Про це говориться в повідомленні на сайті NASA. Незабаром Національне агентство проведе прес-конференцію, присвячену цій проблемі.

Близько 10:00 за Гринвічем так звану Орбітальну обсерваторію із вимірювання рівня вуглекислого газу відправили в космос з бази Ванденберг в Каліфорнії найменшою ракетою, яка використовується NASA - Taurus XL.

Однак запуск не вдався. За попередніми даними, позаштатна ситуація стала наслідком невідділення головного обтічника, який призначено для захисту модуля при проходженні щільних шарів атмосфери. У даний час фахівці НАСА намагаються визначити причини та обставини, що призвели до невдачі, а також оцінити стан супутника.

Передбачалося, що апарат буде виведено на навколополярну орбіту на висоту в 705 км. Вимірювання рівня викидів СО2 на всій планеті апарат повинен робити раз на 16 днів, щодня відсилаючи на Землю близько 50 ГБ з інформацій про шкідливі викиди в атмосферу.

Прилад, який запускають на орбіту, допоможе визначити райони Землі, де концентрація вуглекислого газу особливо висока.

Рівень викидів в атмосферу зараз регулярно заміряють на Землі, але, як вважають у NASA, орбітальна обсерваторія буде здатна надавати більш точні дані.

"Нам потрібно зробити вимірювання, які приблизно втричі точніші від тих, що робилися в атмосфері Землі, - сказав перед запуском доктор Девід Крісп, котрий працював над проектом. - Ми - дуже маленький космічний корабель, який міг би бути симпатичною телефонною будкою. Але ми надсилатимемо на базу таку кількість інформації, що, як я часто жартую, розтопила б сніг навколо станції з прийомним каналом".

У НАСА підкреслюють, що проект із запуску вимірника рівня СО2 є експериментальним. Основним завданням, яке поки що ставлять перед собою розробники, є визначення точності даних приладу.

У січні цього року супутник аналогічного призначення успішно запустила Японія.

Викиди СО2 називають основною причиною змін клімату - проблеми, що залишається для екологів однією із найважливіших.

Зазначимо, за твердженням американських вчених, які провели дослідження за замовленням міністерства енергетики, людство вже не зможе зупинити глобальне потепління - численні наслідки глобальних кліматичних змін стали незворотними.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь