Переключиться на мобильную версию

На засіданні РНБО було запропоновано абсолютно нову систему водопостачання

Назад к разделу Техно
Українські вчені запропонували владі заготовлювати в 100 разів менше води на кожного українця, підвищуючи разом з цим її якість. Це питання обговорювалося в п'ятницю на засіданні РНБО, присвяченому біологічній безпеці України.
Новими технологічними системами слід забезпечити лікарні, дитячі садки та школи
Новими технологічними системами слід забезпечити лікарні, дитячі садки та школи
hospitall.ru

"Національна академія наук (НАН) пропонує принципово нову концепцію та стратегію розвитку водопостачання", - повідомив на прес-конференції в п'ятницю, 27 лютого, академік НАН України, директор Інституту колоїдної хімії та хімії води Владислав Гончарук.

Суть проекту полягає в тому, що питної води на кожного українця потрібно заготовлювати не 300 літрів на добу, як зараз, а три літри на добу, але ця вода дійсно буде питною водою високої якості.

"У середньому виходить по Україні близько 300 літрів питної води на людину. Підготувати такий обсяг води і злити її ... ми вважаємо злочином. Питну воду треба готувати на місці її вживання, вона не підлягає будь-якому зберіганню. Ми пропонуємо готувати на людину не 300 літрів, а три літри на добу - на два порядки менше, але високоякісної води, яка буде абсолютно нешкідлива для людей", - сказав учений, не розкриваючи технічних і організаційних подробиць проекту.

За його словами, в першу чергу новими технологічними системами слід забезпечити лікарні, дитячі садки та школи.

"Ми вважаємо, що на перше місце треба ставити якість питної води, а вже потім вирішувати проблеми екології. І вирішувати не взагалі - як тут кажуть, очищуючи Дніпро і інші річки - а потрібно створювати на державному рівні систему захисту цих річок від стічних вод, а річки, озера і моря самі впораються з проблемою своєї очистки, ми тільки не повинні їх забруднювати", - сказав академік.

Гончарук відзначив, що в НАНУ впродовж минулого року було розроблено нові держстандарти на водопровідну воду, воду "підвищеної якості" (тобто питну), які включають в себе і нормативи на фасовану воду.

Наразі система контролю якості питної води не тільки в Україні, але й в інших країнах нічого насправді не дозволяє контролювати, вважають в НАНУ. За словами Гончарука, ДСТУ України контролюють 29 компонентів у питній воді, у США відстежують 102 компонента, однак різних сполук у воді міститься набагато більше. "Навіть якщо б ми мільйон компонентів вимірювали, що в принципі неможливо, оскільки це вимагає гігантських витрат, то це нічого б не дало", - відзначив учений.

НАНУ: Українці під виглядом питної води на справді п'ють технічну воду (а іноді і щось гірше), що зовсім не сприяє зміцненню здоров'я населення

"Найголовніше, потрібно чітко сформулювати - що таке питна вода. Питна вода характеризується певним набором контрольованих компонентів. З огляду на те, що сьогодні фіксується близько десятка мільйонів хімічних сполук, які знаходяться в поверхневих водах, з яких готують водопровідну воду, а контролюємо ми на мільйони менше, взагалі втрачає всякий хімічний, фізичний, здоровий глузд визначати ось ці кілька десятків компонентів", - сказав Гончарук.

За його словами, весь світ поки що йде по шляху збільшення кількості контрольованих компонентів у питній воді, але цей шлях веде в нікуди: все проконтролювати неможливо.

"Ми стверджуємо, що потрібно контролювати мінімальну кількість компонентів за хімічним складом, але посилювати біологічний контроль", - сказав академік.

В академії наук давно говорять: українці під виглядом питної води на справді п'ють технічну воду (а іноді і щось гірше), що зовсім не сприяє зміцненню здоров'я населення.

"На водопровідній станції принципово не можна отримати якісну питну воду. Вода, яка тече з крану - я говорю про це не один десяток років - це не питна вода, це технічна вода. Тому й виникають, особливо в літній період, спалахи інфекційних захворювань на півдні України - тому що існуюча система водопідготовки та очистки не дає повної гарантії та стовідсоткового знезараження цієї води", - зазначив Гончарук.

Більш того, за його словами, в самому процесі знезараження "ми отримуємо таку гігантську гаму токсичних сполук, від яких очистити дуже важко той величезний обсяг води, що тече через водопроводи".

Проект у п'ятницю був запропонований на засіданні РНБО України, на якому було розглянуто питання, що стосуються біологічної безпеки України, а також стану безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою в містах і селах країни.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь