Переключиться на мобильную версию

Боротьба з табу: Африканки проти жіночого обрізання

Назад к разделу Техно
У Сьєрра-Леоне члени жіночої організації Амазонський ініціативний рух уже шість років ведуть боротьбу проти жіночого обрізання - народного обряду ініціації.

Багато людей в Сьєрра-Леоне, у тому числі і провідні політики, вважають жіноче обрізання чимось схожим на обряд ініціації, пише The Independent.

Ругіату Турай, котру родичі у 12 років піддали настільки болючій процедурі, останні шість років веде війну проти цієї поширеної практики. Її організація Амазонський ініціативний рух на сьогоднішній день переконала 400 фахівців із жіночого генітального обрізання відмовитися від виконання цієї церемонії. За це на неї обрушилися погрози й напади.

Приблизно 94% мешканок Сьєрра-Леоне піддаються обрізанню. Ця операція, що є частиною обряду ініціації, і здійснюється жіночими таємними товариствами бондо і санде, може викликати сильні кровотечі, інфікування, утворення кісти і навіть смерть. Тим не менше більшість жителів країни називають обрізання важливою частиною підготовки до заміжжя, яка згуртовує громади і обмежує статеве життя жінки, говориться в повідомленні.

Зазвичай обрізанню піддають дівчаток молодших 15 років, забороняючи їм будь-кому розповідати про це під страхом смерті

У минулому році агентства ООН різко засудили цю практику, назвавши її хворобливою і травматичною. Однак міжнародні організації занадто бояться переходити до відкритих дій, побоюючись звинувачень в культурному імперіалізмі.

Крім того, нещодавно політики Сьєрра-Леоне спонсорували масові церемонії обрізання, щоб забезпечити собі підтримку на виборах, повідомляє видання. У доповіді ООН також говориться, що таємні суспільства нерозривно пов'язані з сучасним політичним життям Сьєрра-Леоне і зберігають значну владу і вплив.

Раніше група американських дослідників заявила, що процедура обрізання, яку проводять для захисту чоловіків від ВІЛ, не ефективна у випадку із представниками сексуальних меншин.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь