Переключиться на мобильную версию

Google Earth помітив древню гігантську пастку для риб

Назад к разделу Техно
Поблизу узбережжя Уельсу археологи за допомогою сервісу Google Earth виявили гігантську пастку для риби віком близько тисячі років.
Google Earth помітив древню гігантську пастку
Google Earth помітив древню гігантську пастку
sibnovosti.ru

Конусоподібну пастку довжиною більше 300 метрів було знайдено завдяки ретельному вивченню супутникових знімків підводного рельєфу біля узбережжя Уельсу, пише The Daily Mail.

За даними археологів, на вершині конуса знаходиться отвір, де імовірно було розташовано рибальські сіті. Принцип дії пастки такий: під час приливу риба запливає в неї, а коли море відступає, опинялася замкненою в конусі.

Однак, із часом рівень моря підвищився, і тепер пастку не можна використовувати, оскільки вона повністю знаходиться під водою на глибині близько чотирьох метрів. Хоча на знімку Google Earth побудована з каміння пастка має чітку геометричну форму, зблизька вона в точності нагадувала кораловий риф і не відлякує риб, зазначають археологи.

Крім того, в Google повідомили, що конусоподібну структуру видно на знімках, які опубліковано компанією, принаймні з грудня 2006 року, однак вчені ідентифікували її тільки зараз.

Згідно з історичними даними, будівництво пасток для риб було широко поширено в середньовічній Англії. Маgna carta libertatum - Велика хартія вольностей - 1215 року, яку засновано при королі Джоні Безземельному, забороняла будівництво подібних пасток в річках, але санкціонувала їх спорудження на морському узбережжі.

Нагадаємо, раніше Google Earth допоміг американському музиканту знайти стародавній іспанський корабель зі скарбами, що затонув біля міста Корпус-Крісті у 1822 році.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь