Переключиться на мобильную версию

У марсохода Opportunity виникли неполадки

Назад к разделу Техно
У марсохода NASA Opportunity, який у даний час працює на Червоній планеті, виникли неполадки в системі електропостачання правого переднього колеса.
Мотор одного з коліс апарату споживає надлишок енергії та перевантажує мережу
Мотор одного з коліс апарату споживає надлишок енергії та перевантажує мережу
3dnews.ru

За словами інженерів NASA, у даний час мотор, приводячи в рух дане колесо, споживає надзвичайно багато енергії та перевантажує мережу.

Через побоювання, що нові неполадки можуть призвести до припинення функціонування мотору, рух апарата до наступної мети досліджень - кратеру Ендевор - поки призупинено.

Це не перші проблеми з двигунами в Opportunity. Схожа ситуація виникала в 2008 році. Тоді через підвищеної напруги в електромережі лівого переднього колеса навіть було прийнято рішення відкласти виїзд марсохода з кратера Вікторія, дослідження якого він проводив.

Марсоходи Spirit і Opportunity прибули на Марс у січні 2004 року. Спочатку передбачалося, що апарати пропрацюють 90 днів, однак вони продовжують успішно функціонувати до цього часу. Зовсім нещодавно апарати відзначили п'ятиріччя свого перебування на Червоній планеті.

Нагадаємо, 12 січня Opportunity залишив кратер Вікторія і попрямував до Ендевору, для чого йому необхідно подолати 13 км. У випадку успіху це стане найбільшою дистанцією, пройденою подібним апаратом за всю історію освоєння космосу.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь